Ve čtvrtek 20. listopadu se žáci 5. ročníku společně s žáky 6.A a 6.B zúčastnili divadelního představení v Dusíkově divadle v Čáslavi s názvem „Ten trapas nepřežiju aneb ten řízek nezvedej“, které bylo věnováno etiketě pro náctileté.
Už cestou autobusem jsme byli zvědaví, co nás čeká. Během představení jsme se hodně nasmáli a někteří spolužáci byli dokonce vybráni k vystoupení na jeviště. Představení bylo vtipné a některé scény nám připomínaly naše vlastní trapasy. Zároveň bylo velmi poučné a přiučili jsme se, jak se vhodně chovat na různých akcích a jak se správně obléct.
Cestou zpět k autobusu nás čekalo překvapení v podobě prvního sněhu.
Divadlo jsme si opravdu užili!
Adriana Žďánská, 5. ročník

Ze života družiny
Úspěch na výstavě betlémů!
V sobotu 29. listopadu se v Heřmanově Městci konala vernisáž 18. výstavy betlémů, během níž byly vyhlášeny výsledky soutěže „O nejkrásnější perníček“. Naši školu skvěle reprezentovalo 3. oddělení školní družiny,

