Adaptační „Go“ kurz

V úterý 13. září 2022 se na třemošnickém autobusovém nádraží sešli žáci a žákyně šestých ročníků spolu se svými třídními učitelkami a společně vyrazili na dvoudenní adaptační „GO“ kurz na Konopáč.
Krásný podzimní slunný den byl plný her a aktivit, které podporují stmelování kolektivu. Děti z obou tříd se vzájemně představovaly pomocí různých her. Vyzkoušely si například, jaké to je být na někom plně závislý, když procházely trasu plnou nástrah se zavázanýma očima. Důvěru vkládaly nejen ve své stálé kamarády, ale i mezi ty, se kterými se doposud nevídaly. Odpoledne bylo zpestřeno také sportovními aktivitami a turistickou procházkou do nedalekého Heřmanova Městce. Večer jsme si všichni ještě opekli špekáčky a zahráli noční bojovou hru. Počasí nám druhý den již tolik nepřálo, ale ani to nás neodradilo od dalších disciplín. Závěrem kurzu si VŠICHNI proběhli uličkou důvěry, která splňovala pomyslnou třešničku na dortu, jelikož kurz byl opravdu vydařený.
Roky covidových omezení se nesmazatelně vepsaly dětem do života, a tak málokdo znal všechny spolužáky z paralelní třídy svého ročníku. Více se také děti dozvěděly o charakterových vlastnostech či zájmech spolužáků ze své třídy. Význam tohoto kurzu byl díky covidu v podstatě mimořádný. Všichni jsme rádi, že se mohl uskutečnit.

 

Mgr. Dita Štolfová

Další příspěvky

Ze života školy

Den Země v Cemexu Prachovice

V pondělí 8. dubna se žáci obou sedmých tříd spolu se svými učitelkami vydali autobusem do cementárny Cemex v nedalekých Prachovicích. Spolu s námi dorazily na místo i jiné školy z okolí. Celý

Celý článek »
Ze života školy

Zápis do školy

První dubnový týden byl pro budoucí prvňáčky plný zážitků. V úterý po Velikonocích se v doprovodu svých učitelek vypravili do školy, aby se podívali, co je v první třídě čeká, a aby se

Celý článek »