Adaptační „Go“ kurz

V úterý 13. září 2022 se na třemošnickém autobusovém nádraží sešli žáci a žákyně šestých ročníků spolu se svými třídními učitelkami a společně vyrazili na dvoudenní adaptační „GO“ kurz na Konopáč.
Krásný podzimní slunný den byl plný her a aktivit, které podporují stmelování kolektivu. Děti z obou tříd se vzájemně představovaly pomocí různých her. Vyzkoušely si například, jaké to je být na někom plně závislý, když procházely trasu plnou nástrah se zavázanýma očima. Důvěru vkládaly nejen ve své stálé kamarády, ale i mezi ty, se kterými se doposud nevídaly. Odpoledne bylo zpestřeno také sportovními aktivitami a turistickou procházkou do nedalekého Heřmanova Městce. Večer jsme si všichni ještě opekli špekáčky a zahráli noční bojovou hru. Počasí nám druhý den již tolik nepřálo, ale ani to nás neodradilo od dalších disciplín. Závěrem kurzu si VŠICHNI proběhli uličkou důvěry, která splňovala pomyslnou třešničku na dortu, jelikož kurz byl opravdu vydařený.
Roky covidových omezení se nesmazatelně vepsaly dětem do života, a tak málokdo znal všechny spolužáky z paralelní třídy svého ročníku. Více se také děti dozvěděly o charakterových vlastnostech či zájmech spolužáků ze své třídy. Význam tohoto kurzu byl díky covidu v podstatě mimořádný. Všichni jsme rádi, že se mohl uskutečnit.

 

Mgr. Dita Štolfová

Další příspěvky

Školní futsalová liga 7

V úterý 22. října 2022 se v tělocvičně ZŠ Třemošnice konal turnaj ve futsalu. Na ten dorazila tři mužstva žáků sedmých tříd z celkových čtyř vylosovaných. Zúčastnili se žáci ZŠ

Celý článek »
Ze života školy

Vánoční výstava

… po roce jsou tu Vánoce… Výstavou prací žáků základní školy s názvem „…po roce jsou tu Vánoce…“ byl zahájen program první adventní neděle v našem městě. Výtvarné práce dětí

Celý článek »