Adaptační „Go“ kurz

V úterý 13. září 2022 se na třemošnickém autobusovém nádraží sešli žáci a žákyně šestých ročníků spolu se svými třídními učitelkami a společně vyrazili na dvoudenní adaptační „GO“ kurz na Konopáč.
Krásný podzimní slunný den byl plný her a aktivit, které podporují stmelování kolektivu. Děti z obou tříd se vzájemně představovaly pomocí různých her. Vyzkoušely si například, jaké to je být na někom plně závislý, když procházely trasu plnou nástrah se zavázanýma očima. Důvěru vkládaly nejen ve své stálé kamarády, ale i mezi ty, se kterými se doposud nevídaly. Odpoledne bylo zpestřeno také sportovními aktivitami a turistickou procházkou do nedalekého Heřmanova Městce. Večer jsme si všichni ještě opekli špekáčky a zahráli noční bojovou hru. Počasí nám druhý den již tolik nepřálo, ale ani to nás neodradilo od dalších disciplín. Závěrem kurzu si VŠICHNI proběhli uličkou důvěry, která splňovala pomyslnou třešničku na dortu, jelikož kurz byl opravdu vydařený.
Roky covidových omezení se nesmazatelně vepsaly dětem do života, a tak málokdo znal všechny spolužáky z paralelní třídy svého ročníku. Více se také děti dozvěděly o charakterových vlastnostech či zájmech spolužáků ze své třídy. Význam tohoto kurzu byl díky covidu v podstatě mimořádný. Všichni jsme rádi, že se mohl uskutečnit.

 

Mgr. Dita Štolfová

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »