Biologická olympiáda

Dne 23. ledna se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády. Soutěže se zúčastnili žáci navštěvující přírodopisný kroužek paní učitelky Dity Štolfové, na kterém se na test mohli průběžně chystat. To znamenalo připravit se na poznávací část rostlin, hub a zvířat. Dále bylo důležité přečíst brožuru, z níž byly sestaveny otázky. V neposlední řadě byli soutěžící prověřeni praktickou částí v laboratoři. V kategorii D pro 6. a 7. ročník byla nejúspěšnější Radka Kanioková ze sedmé třídy. Nejlepších výsledků z řad studentů osmých i devátých tříd neboli kategorie C dosáhli Tereza Petrusová z 8. A, David Černil z 9. A a Jakub Michálek z 8. B. Všichni zmínění postupují do okresního kola této soutěže. To se bude konat v polovině března pro kategorii C a v polovině dubna pro kategorii D. Tak ať se daří!

Jakub Michálek, 8. B

Další příspěvky

Ze života školy

Olympiáda v lehkoatletickém čtyřboji

Ve středu 10. června se na fotbalovém stadionu v Třemošnici uskutečnil 2. ročník Olympiády v lehkoatletickém čtyřboji. Soutěže se zúčastnili žáci ze ZŠ Třemošnice, ZŠ Ronov nad Doubravou a ZŠ

Celý článek »
Ze života družiny

Kroužek Tvořílek

Také v letošním školním roce probíhal ve školní družině kroužek Tvořílek. Společně jsme vyráběli nejrůznější výrobky pro radost. Na podzim jsme například tvořili zajímavé papírové misky. Ke Dni matek jsme

Celý článek »