Chemie

Byl čtvrtek a žákům devátého ročníku končila hodina chemie. Všichni už se chystali na to, že se každou chvíli rozezní zvonek končící hodinu. Těsně před tím však paní učitelka oznámila: „V hodině jsme si už povídali o Galvanickém článku. Pokud by si nějací dobrovolníci chtěli přilepšit známku, mohou mi do příští hodiny poslat projekt s námětem Galvanický článek. Je možnost toto téma zpracovat v podobě videa, nebo můžete poslat fotku s popisem.“ Zazvonilo a my, čtveřice vzadu, jsme se dohodli na uskutečnění pokusu v podobě videa.

Uplynulo pár dní a sešli jsme se v zahradním domku. Začali jsme uskutečňovat náš plán. Video jsme chtěli pojmout v trochu zábavnějším stylu, protože jsme si přípravu i průběh videa velmi užili. Po pár pokusech o zachycení dobrého snímku jsme měli natočeno vše, co jsme potřebovali. Chyběla nám už jen úprava. Samozřejmě nemohly chybět nepovedené záběry pro větší pobavení. Pak už jsme projekt s názvem „Galvanický článek“ mohli odevzdat.

Srdečně doufáme, že se vám náš malý pokus bude líbit a pobaví vás stejně, jako nás pobavilo samotné vytváření.

Na projektu se zúčastnili: Josef Drozda (hlavní mluvčí), Michaela Novotná (hlavní editorka videa), Richard Nováček (držitel citrónu) a Anna Raimundová (organizátor)

 

Napsala Anna Raimundová, 9. ročník

Další příspěvky

Ze života školy

Den Země v Cemexu Prachovice

V pondělí 8. dubna se žáci obou sedmých tříd spolu se svými učitelkami vydali autobusem do cementárny Cemex v nedalekých Prachovicích. Spolu s námi dorazily na místo i jiné školy z okolí. Celý

Celý článek »
Ze života školy

Zápis do školy

První dubnový týden byl pro budoucí prvňáčky plný zážitků. V úterý po Velikonocích se v doprovodu svých učitelek vypravili do školy, aby se podívali, co je v první třídě čeká, a aby se

Celý článek »