Menší i větší, přesto na stejné lodi

V letošním školním roce odstartoval na ZŠ Třemošnice nový projekt, který má v různých obměnách na mnohých školách skvělé renomé a my pevně věříme, že se stane úspěšným i u nás. A že má výborně nakročeno, ukazují již první dny. Nazvali jsme jej „Menší i větší, přesto na stejné lodi“. Myšlenka projektu je založena na vzájemné spolupráci žáků prvních a šestých ročníků.

Každý prvňáček získal svého velkého kamaráda – svého „patrona“, který mu bude jakýmsi „ochráncem a pomocníkem“ v začátcích školní docházky, ale zároveň i parťákem a kamarádem do dalších let, s nímž se bude účastnit řady projektů či školních akcí.

Žáci šestých ročníků vstupují prvním rokem na druhý stupeň, kde na ně čeká mnoho změn v podobě nových předmětů a střídání vyučujících. Žáci prvního ročníku jsou na tom velice podobně. Poprvé přichází do školy a musí se adaptovat na nové prostředí. Jsou tedy „na stejné lodi“.

Zatím se nám podařilo se vzájemně představit a seznámit, podívat se navzájem do svých tříd a povyprávět o zážitcích. Šesťáci doprovázeli v prvních dnech své malé svěřence z šaten do tříd, jelikož pro malé žáčky je škola zatím velikou budovou, kterou musí pomalu poznat.

Do budoucna se těšíme na společné výlety, opékání špekáčků či návštěvu dopravního hřiště. Doufáme, že příjemně navozená atmosféra bude ve třídách i nadále pokračovat.

 

Více fotek z tohoto projektu najdete v galerii: Menší i větší, přesto na stejné lodi

 

Mgr. Dita Štolfová

Další příspěvky

Ze života družiny

Za zvířátky

V únoru jsme podnikli výpravu za zvířaty. Na severní polokouli jsme zahlédli lední medvědy. Cestou na jih jsme spatřili spícího medvídka v postýlce. Vyrobili jsme si tradiční masopustní masky a

Celý článek »
Ze života školy

Zkoušky „Cambridge exams“

V úterý 21. 2. 2023 se žáci osmého a devátého ročníku ZŠ Třemošnice vydali do pardubického Britského centra pro certifikáty z úspěšně složených mezinárodních zkoušek z angličtiny „Cambridge exams“. Studenti

Celý článek »