Menší i větší, přesto na stejné lodi

V letošním školním roce odstartoval na ZŠ Třemošnice nový projekt, který má v různých obměnách na mnohých školách skvělé renomé a my pevně věříme, že se stane úspěšným i u nás. A že má výborně nakročeno, ukazují již první dny. Nazvali jsme jej „Menší i větší, přesto na stejné lodi“. Myšlenka projektu je založena na vzájemné spolupráci žáků prvních a šestých ročníků.

Každý prvňáček získal svého velkého kamaráda – svého „patrona“, který mu bude jakýmsi „ochráncem a pomocníkem“ v začátcích školní docházky, ale zároveň i parťákem a kamarádem do dalších let, s nímž se bude účastnit řady projektů či školních akcí.

Žáci šestých ročníků vstupují prvním rokem na druhý stupeň, kde na ně čeká mnoho změn v podobě nových předmětů a střídání vyučujících. Žáci prvního ročníku jsou na tom velice podobně. Poprvé přichází do školy a musí se adaptovat na nové prostředí. Jsou tedy „na stejné lodi“.

Zatím se nám podařilo se vzájemně představit a seznámit, podívat se navzájem do svých tříd a povyprávět o zážitcích. Šesťáci doprovázeli v prvních dnech své malé svěřence z šaten do tříd, jelikož pro malé žáčky je škola zatím velikou budovou, kterou musí pomalu poznat.

Do budoucna se těšíme na společné výlety, opékání špekáčků či návštěvu dopravního hřiště. Doufáme, že příjemně navozená atmosféra bude ve třídách i nadále pokračovat.

 

Více fotek z tohoto projektu najdete v galerii: Menší i větší, přesto na stejné lodi

 

Mgr. Dita Štolfová

Další příspěvky

Ze života školy

Den Země v Cemexu Prachovice

V pondělí 8. dubna se žáci obou sedmých tříd spolu se svými učitelkami vydali autobusem do cementárny Cemex v nedalekých Prachovicích. Spolu s námi dorazily na místo i jiné školy z okolí. Celý

Celý článek »
Ze života školy

Zápis do školy

První dubnový týden byl pro budoucí prvňáčky plný zážitků. V úterý po Velikonocích se v doprovodu svých učitelek vypravili do školy, aby se podívali, co je v první třídě čeká, a aby se

Celý článek »