Menší i větší, přesto na stejné lodi

V letošním školním roce odstartoval na ZŠ Třemošnice nový projekt, který má v různých obměnách na mnohých školách skvělé renomé a my pevně věříme, že se stane úspěšným i u nás. A že má výborně nakročeno, ukazují již první dny. Nazvali jsme jej „Menší i větší, přesto na stejné lodi“. Myšlenka projektu je založena na vzájemné spolupráci žáků prvních a šestých ročníků.

Každý prvňáček získal svého velkého kamaráda – svého „patrona“, který mu bude jakýmsi „ochráncem a pomocníkem“ v začátcích školní docházky, ale zároveň i parťákem a kamarádem do dalších let, s nímž se bude účastnit řady projektů či školních akcí.

Žáci šestých ročníků vstupují prvním rokem na druhý stupeň, kde na ně čeká mnoho změn v podobě nových předmětů a střídání vyučujících. Žáci prvního ročníku jsou na tom velice podobně. Poprvé přichází do školy a musí se adaptovat na nové prostředí. Jsou tedy „na stejné lodi“.

Zatím se nám podařilo se vzájemně představit a seznámit, podívat se navzájem do svých tříd a povyprávět o zážitcích. Šesťáci doprovázeli v prvních dnech své malé svěřence z šaten do tříd, jelikož pro malé žáčky je škola zatím velikou budovou, kterou musí pomalu poznat.

Do budoucna se těšíme na společné výlety, opékání špekáčků či návštěvu dopravního hřiště. Doufáme, že příjemně navozená atmosféra bude ve třídách i nadále pokračovat.

 

Více fotek z tohoto projektu najdete v galerii: Menší i větší, přesto na stejné lodi

 

Mgr. Dita Štolfová

Další příspěvky

Ze života školy

Děti v dopravě

Žáci 2. B se v pátek 15. září 2023 zúčastnili projektového dne „Děti v dopravě“, který se nesl v duchu zelené barvy. Společně se vydali na dopravní hřiště, povídali si o bezpečnosti na

Celý článek »
Ze života školy

Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B

Celý článek »