Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Ve čtvrtek 27. dubna jsme navštívili Poslaneckou sněmovnu. Výletu se zúčastnily obě osmé třídy se svými třídními učiteli. Do Prahy jsme cestovali vlakem a následně jsme se zde pohybovali pěšky. Po cestě jsme zahlédli mnoho krásných památek. Ve sněmovně se nás ujal pan Jiří Havránek, což je rodák z Ronova nad Doubravou, zároveň také poslanec za stranu ODS. Jako první nám byl promítnut krátký animovaný film o sněmovně. Všichni jsme poté museli projít bezpečnostním rámem, jestli u sebe nemáme nějaké nebezpečné předměty. Pak nám byly ukázány místnosti poslaneckých klubů a spousta dalších zajímavých částí sněmovny. Avšak nejzajímavější byl jednací sál, kde jsme se mohli posadit do křesel členů ODS. Celá prohlídka trvala něco málo přes hodinu. Cestou zpátky jsme se zastavili na Staroměstském náměstí, kde právě orloj odbíjel jednu hodinu odpoledne. Poté jsme přes Václavské náměstí došli na vlakové nádraží, odkud jsme vyrazili zpět domů. Mnozí z nás už sice usínali únavou, přesto se nám celá exkurze velmi líbila.

Palečková D. a Svobodová L.; 8. A

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »