Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B paní učitelka Romana Čermáková. Obě paní učitelky, vedení školy a zástupci Města Třemošnice popřáli novým žáčkům hodně úspěchů při plnění jejich školních povinností a mnoho společných zážitků se svými kamarády. Jako památku na tento významný den dostali prvňáčci symbolický klíč od školy a pamětní list. Pro všechny žáky byly připraveny potřebné pomůcky pro výuku v prvním ročníku. Další dárky dětem věnovalo Město Třemošnice, Pardubický kraj, firma Kovolis – Hedvikov a dodavatel ovoce do škol Bovys. Následující den 5. září se prvňáčci seznámili se svými „patrony“ – žáky starších ročníků z 5. A a 6. třídy v rámci projektu „Menší i větší, přesto na stejné lodi“. Již zkušení školáci provedli nové žáčky budovou školy. V prvním školním týdnu je ráno doprovázeli do jejich tříd a ochotně jim pomáhali při zvykání si na nové prostředí. Společně se budou setkávat v průběhu školní docházky při dalších aktivitách.

Mgr. Romana Čermáková

Další příspěvky

Ze života školy

Děti v dopravě

Žáci 2. B se v pátek 15. září 2023 zúčastnili projektového dne „Děti v dopravě“, který se nesl v duchu zelené barvy. Společně se vydali na dopravní hřiště, povídali si o bezpečnosti na

Celý článek »
Ze života školy

Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B

Celý článek »