Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B paní učitelka Romana Čermáková. Obě paní učitelky, vedení školy a zástupci Města Třemošnice popřáli novým žáčkům hodně úspěchů při plnění jejich školních povinností a mnoho společných zážitků se svými kamarády. Jako památku na tento významný den dostali prvňáčci symbolický klíč od školy a pamětní list. Pro všechny žáky byly připraveny potřebné pomůcky pro výuku v prvním ročníku. Další dárky dětem věnovalo Město Třemošnice, Pardubický kraj, firma Kovolis – Hedvikov a dodavatel ovoce do škol Bovys. Následující den 5. září se prvňáčci seznámili se svými „patrony“ – žáky starších ročníků z 5. A a 6. třídy v rámci projektu „Menší i větší, přesto na stejné lodi“. Již zkušení školáci provedli nové žáčky budovou školy. V prvním školním týdnu je ráno doprovázeli do jejich tříd a ochotně jim pomáhali při zvykání si na nové prostředí. Společně se budou setkávat v průběhu školní docházky při dalších aktivitách.

Mgr. Romana Čermáková

Další příspěvky

Ze života školy

Hudební vystoupení skupiny Réva

V úterý 20. 2. 2024 zavítala do místního kulturního domu moravská hudební skupina Réva. Spolu se všemi žáky ZŠ Třemošnice jsme se vydali na připravený koncert. Byli jsme natěšení na

Celý článek »
Ze života školy

Návštěva divadla v Chrudimi

V úterý 20. února vyrazili žáci obou osmých tříd do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Zde se konalo představení s názvem Z povídek malostranských, které bylo na motivy díla Jana

Celý článek »
Ze života školy

Mistrovství světa v biatlonu

Dne 15. února jsme se spolu s dalšími přihlášenými zájemci ze ZŠ Třemošnice vydali na mistrovství světa v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Jakmile si nás pan

Celý článek »