Rozhovor v němčině – „Trénink“

Některé dívky z 8.B natočily na hodinu německého jazyka rozhovor s názvem „Trénink“. Rozhodly se ho nahrát v zábavném stylu společně s nepovedenými záběry. Celá práce byla velmi zábavná, a tak se žákyně rozhodly, že se s Vámi o jejich video podělí. Doufáme, že se Vám tato netradiční příprava do hodiny německého jazyka bude líbit.

Michaela Jelínková, 8.B

 

A já bych zde ráda vyjádřila velikou pochvalu pro děvčata – Míšu, Terezku a Anetku, která natočila toto video. V rámci hodin německého jazyka se snažíme propojovat všechny jazykové schopnosti a dovednosti, aby byl jazyk zábavou a praktickým přínosem. Žáci v rámci vyučování četli rozhovor o kamarádech, kteří jdou na trénink. Navrhla jsem jim, že mohou jako dobrovolný domácí úkol zpracovat toto téma dramaticky. Z reakcí děvčat na videu bylo patrné, že je úkol nejen bavil, ale i obohatil v německém jazyce a také v mediální sféře společně s digitálními technologiemi. Mám z takové práce velikou radost a jako učitelku mě upřímně moc těší.

Mgr. Dita Štolfová

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »