Rozhovor v němčině – „Trénink“

Některé dívky z 8.B natočily na hodinu německého jazyka rozhovor s názvem „Trénink“. Rozhodly se ho nahrát v zábavném stylu společně s nepovedenými záběry. Celá práce byla velmi zábavná, a tak se žákyně rozhodly, že se s Vámi o jejich video podělí. Doufáme, že se Vám tato netradiční příprava do hodiny německého jazyka bude líbit.

Michaela Jelínková, 8.B

 

A já bych zde ráda vyjádřila velikou pochvalu pro děvčata – Míšu, Terezku a Anetku, která natočila toto video. V rámci hodin německého jazyka se snažíme propojovat všechny jazykové schopnosti a dovednosti, aby byl jazyk zábavou a praktickým přínosem. Žáci v rámci vyučování četli rozhovor o kamarádech, kteří jdou na trénink. Navrhla jsem jim, že mohou jako dobrovolný domácí úkol zpracovat toto téma dramaticky. Z reakcí děvčat na videu bylo patrné, že je úkol nejen bavil, ale i obohatil v německém jazyce a také v mediální sféře společně s digitálními technologiemi. Mám z takové práce velikou radost a jako učitelku mě upřímně moc těší.

Mgr. Dita Štolfová

Další příspěvky

Ze života školy

První školní výlet

Prvňáčci se dočkali hezkého počasí a vyjeli na školní výlet do Herolandu. Celý areál měly děti pro sebe a s nadšením si vše užily. třídy 1.A a 1.B

Celý článek »
Uncategorized

Projektový den

Ve středu 17. 5. 2023 se na druhém stupni základní školy uskutečnil projektový den „Naše město“. Šestý ročník v rámci projektu zpracovával témata městský úřad, knihovna, informační centrum, galerie. Dozvěděli

Celý článek »