Rozhovor v němčině – „Trénink“

Některé dívky z 8.B natočily na hodinu německého jazyka rozhovor s názvem „Trénink“. Rozhodly se ho nahrát v zábavném stylu společně s nepovedenými záběry. Celá práce byla velmi zábavná, a tak se žákyně rozhodly, že se s Vámi o jejich video podělí. Doufáme, že se Vám tato netradiční příprava do hodiny německého jazyka bude líbit.

Michaela Jelínková, 8.B

 

A já bych zde ráda vyjádřila velikou pochvalu pro děvčata – Míšu, Terezku a Anetku, která natočila toto video. V rámci hodin německého jazyka se snažíme propojovat všechny jazykové schopnosti a dovednosti, aby byl jazyk zábavou a praktickým přínosem. Žáci v rámci vyučování četli rozhovor o kamarádech, kteří jdou na trénink. Navrhla jsem jim, že mohou jako dobrovolný domácí úkol zpracovat toto téma dramaticky. Z reakcí děvčat na videu bylo patrné, že je úkol nejen bavil, ale i obohatil v německém jazyce a také v mediální sféře společně s digitálními technologiemi. Mám z takové práce velikou radost a jako učitelku mě upřímně moc těší.

Mgr. Dita Štolfová

Další příspěvky

Ze života školy

Hudební vystoupení skupiny Réva

V úterý 20. 2. 2024 zavítala do místního kulturního domu moravská hudební skupina Réva. Spolu se všemi žáky ZŠ Třemošnice jsme se vydali na připravený koncert. Byli jsme natěšení na

Celý článek »
Ze života školy

Návštěva divadla v Chrudimi

V úterý 20. února vyrazili žáci obou osmých tříd do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Zde se konalo představení s názvem Z povídek malostranských, které bylo na motivy díla Jana

Celý článek »
Ze života školy

Mistrovství světa v biatlonu

Dne 15. února jsme se spolu s dalšími přihlášenými zájemci ze ZŠ Třemošnice vydali na mistrovství světa v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Jakmile si nás pan

Celý článek »