Vernisáž výstavy žáků základní školy

Ve středu 3. dubna se v místní galerii konalo slavnostní zahájení výstavy prací žáků Základní školy Třemošnice. Protože letos slaví Třemošnice 30tileté výročí města a zároveň si i připomíná 460 let od první písemné zmínky, nese výstava název „Třemošnice – místo, kde žijeme“. Celou vernisáž zahájily dívky z 1. B a 4. A, které si pod vedením svých třídních učitelek připravily pásmo básniček, písniček a pověstí o vzniku města Třemošnice. K návštěvníkům také promluvil zástupce základní školy, pan František Kučera, a místostarosta města, pan Pavel Kalina. Do výstavy se zapojila celá škola, a tak zde můžete zhlédnout různorodé obrázky typické pro Třemošnici i její okolí. V galerii je umístěna nejen výtvarná tvorba žáků, ale i plakáty, které lákají k návštěvě oblíbených míst. V neposlední řadě jsou zde vystaveny i tematické slohové práce žáků 8. a 9. ročníku.
Tereza Kučerová, 9. A