Zkoušky „Cambridge exams“

V úterý 21. 2. 2023 se žáci osmého a devátého ročníku ZŠ Třemošnice vydali do pardubického Britského centra pro certifikáty z úspěšně složených mezinárodních zkoušek z angličtiny „Cambridge exams“. Studenti se na prosincové zkoušky zodpovědně chystali prostřednictvím přípravného kurzu vedeného Mgr. Alenou Chaloupkovou, které probíhalo již od první poloviny měsíce září až do počátku prosince. Kurzy se konaly každou sobotu na Základní škole Seč, jež žákům vřele poskytovala své prostory pro přípravu. Letošní výsledky zkoušek byly opravdu zdařilé. Studentům se podařilo dosáhnout znamenitých úrovní, jimiž jsou B1 (odpovídá rozsahu znalostí prvních dvou ročníků na SŠ) a B2 (odpovídá úrovni požadovaných kompetencí z AJ při maturitní zkoušce) evropského referenčního rámce.

Lucie Fidrová, 9. ročník

Další příspěvky

Ze života školy

Děti v dopravě

Žáci 2. B se v pátek 15. září 2023 zúčastnili projektového dne „Děti v dopravě“, který se nesl v duchu zelené barvy. Společně se vydali na dopravní hřiště, povídali si o bezpečnosti na

Celý článek »
Ze života školy

Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B

Celý článek »