Zkoušky „Cambridge exams“

V úterý 21. 2. 2023 se žáci osmého a devátého ročníku ZŠ Třemošnice vydali do pardubického Britského centra pro certifikáty z úspěšně složených mezinárodních zkoušek z angličtiny „Cambridge exams“. Studenti se na prosincové zkoušky zodpovědně chystali prostřednictvím přípravného kurzu vedeného Mgr. Alenou Chaloupkovou, které probíhalo již od první poloviny měsíce září až do počátku prosince. Kurzy se konaly každou sobotu na Základní škole Seč, jež žákům vřele poskytovala své prostory pro přípravu. Letošní výsledky zkoušek byly opravdu zdařilé. Studentům se podařilo dosáhnout znamenitých úrovní, jimiž jsou B1 (odpovídá rozsahu znalostí prvních dvou ročníků na SŠ) a B2 (odpovídá úrovni požadovaných kompetencí z AJ při maturitní zkoušce) evropského referenčního rámce.

Lucie Fidrová, 9. ročník