BOHOVÉ A BOHYNĚ

Dne 30.března 2023 se většina žáků naší třídy 6.B proměnila v bohy a bohyně. Jména bohů jsme si vybrali při hře v hodině dějepisu. Poté jsme si každý vzal domů kartičku se jménem boha a stručný úkol nebo příběh o jeho osudu.

Vše jsme se naučili nazpaměť. Dále jsme si vyrobili či nachystali kostým. Bohužel to nějací spolužáci vzdali, a tak se nezúčastnili.

Ve čtvrtek 30.3. první hodinu při dějepise jsme se převlékli a s naší paní učitelkou Ditou Štolfovou, z které se stala Afrodita, jsme navštívili promenádou některé třídy. Viděly nás děti z 1.A, 1.B, druhé třídy, 3.A, 3.B a páté třídy. Všem se vystoupení moc líbilo. I když jsme bojovali s trémou, děti nás vždy povzbudily úžasným potleskem. Všichni jsme si celou akci náramně užili.

Adéla Tomišková, 6.B

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »