Cesta kolem světa za 80 minut

V pondělí 9. října 2023 se žáci pátých, šestého a sedmých ročníků vypravili za kulturou do divadla. Ráno jsme měli dvě vyučovací hodiny podle rozvrhu. Poté jsme šli před školu, kde na nás čekaly dva autobusy a už se jelo. Autobusy zastavily před Divadlem Karla Pippicha v Chrudimi. Divadelní představení „Cesta kolem světa za 80 minut“ trvalo přibližně 80 minut. Tuto dramatickou muzikálovou koláž přijela do Chrudimi zahrát zájezdová divadelní scéna Divadlo Pohádka z Prahy. Představení bylo zahráno podle slavné knihy od spisovatele Julese Verna. Hlavní postava Phileas Fogg uzavřel sázku, že dokáže objet celý svět za pouhých 80 dní.

Celý kulturní zážitek byl moc hezký, a proto bychom rádi poděkovali paní učitelce Kučerové za zorganizování této akce.

Adéla Tomišková, 7.B

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »