Návštěva ze Slovenska

Dne 9. 10. k nám na základní školu dorazili žáci a učitelé ze spřátelené Základní školy Slovenská Ľupča. Žáci se ubytovali v rodinách některých třemošnických osmáků. Ještě ten večer jsme se sešli s ostatními spolužáky a ukázali jim naše město. Druhý den ráno jsme měli sraz ve třídě. Pan ředitel provedl slovenskou návštěvu po celé škole. Asi o půl desáté jsme se vydali na cestu k Berlově vápence. Tam nás přivítala paní Alvarezová, která svým poutavým výkladem doplnila celou prohlídku této místní památky. Po obědě jsme měli naplánovanou cestu k nedaleké přehradě Pařížov. Po přednášce od pana hrázného a prohlídce celé přehrady jsme se vydali pěšky zpět do Třemošnice. Večer jsme se opět všichni sešli a procházeli jsme se po Třemošnici. Následující dva dny budeme spolu se Slováky putovat po blízkých i vzdálenějších místech České republiky. Všichni se moc těšíme.

Němec V., 8. B

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »