Den Země v 5. ročníku

V pátek 19. dubna se na 1. stupni konal projektový den nesoucí název Den Země. Naše pátá třída se vydala na procházku do Lovětínské rokle. Toto chráněné území je domovem mloka skvrnitého. My jsme ale bohužel neměli to štěstí nějakého zahlédnout. Z rokle jsme se potom vydali po proudu Lovětínského potoka pomalu zpátky do Třemošnice. Po cestě jsme sbírali odpadky, které nezodpovědní lidé jen tak vyhodili do přírody. V lese a na hřišti u školy pro nás paní učitelky připravily kvízy o ekologii a problémů týkajících se odpadu.

Naše třída 5. B v projektu pokračovala i v pondělí 22. dubna, kdy se celosvětově slaví Den Země. Ve skupinách jsme vytvářeli krátké prezentace o chráněné oblasti kolem Lovětínské rokle, do kterých jsme vkládali fotky z páteční procházky. Celou práci jsme ještě obohatili obrázky a informacemi z internetu.
Antonín Kučera, V. B