Divadlo jednoho herce: „Král český a císař římský Karel IV.“

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 se v prostorách školní jídelny odehrálo netradiční představení určené pro žáky druhého stupně ZŠ. Zvláštní bylo v tom, že se celé odehrálo prostřednictvím jednoho herce – pana Reného Josefa. Herec vyprávějící poutavou formou životopis Karla IV. se čas od času vžil do role šaška a povídal si se slavným panovníkem – jeho bustou na stole. Vzhledem k tomu, že popis Karlova života z velké části vyprávěl šašek, byla scéna plná vtipů a smíchu. Publikum nebylo na takové vystoupení připraveno, a tak se smích ozýval pouze z hercovy strany. To ho ale nikterak nevyděsilo a dál vyprávěl o životě „Otce vlasti“. Dozvěděli jsme se, jak byl Karel IV. vzdělaný, kterými jazyky hovořil, jak ho ženy měly v oblibě, kolik zplodil potomků, že se věnoval zemědělství, jaké památky po něm zůstaly a mnoho dalších zajímavostí. Na konci celého představení měli žáci možnost se na cokoli zeptat, ale vzhledem ke kvalitě vystoupení nebylo třeba. Netradiční divadlo se všem líbilo.

žáci 9. ročníku

Další příspěvky

Ze života školy

První školní výlet

Prvňáčci se dočkali hezkého počasí a vyjeli na školní výlet do Herolandu. Celý areál měly děti pro sebe a s nadšením si vše užily. třídy 1.A a 1.B

Celý článek »
Uncategorized

Projektový den

Ve středu 17. 5. 2023 se na druhém stupni základní školy uskutečnil projektový den „Naše město“. Šestý ročník v rámci projektu zpracovával témata městský úřad, knihovna, informační centrum, galerie. Dozvěděli

Celý článek »