Divadlo jednoho herce: „Král český a císař římský Karel IV.“

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 se v prostorách školní jídelny odehrálo netradiční představení určené pro žáky druhého stupně ZŠ. Zvláštní bylo v tom, že se celé odehrálo prostřednictvím jednoho herce – pana Reného Josefa. Herec vyprávějící poutavou formou životopis Karla IV. se čas od času vžil do role šaška a povídal si se slavným panovníkem – jeho bustou na stole. Vzhledem k tomu, že popis Karlova života z velké části vyprávěl šašek, byla scéna plná vtipů a smíchu. Publikum nebylo na takové vystoupení připraveno, a tak se smích ozýval pouze z hercovy strany. To ho ale nikterak nevyděsilo a dál vyprávěl o životě „Otce vlasti“. Dozvěděli jsme se, jak byl Karel IV. vzdělaný, kterými jazyky hovořil, jak ho ženy měly v oblibě, kolik zplodil potomků, že se věnoval zemědělství, jaké památky po něm zůstaly a mnoho dalších zajímavostí. Na konci celého představení měli žáci možnost se na cokoli zeptat, ale vzhledem ke kvalitě vystoupení nebylo třeba. Netradiční divadlo se všem líbilo.

žáci 9. ročníku

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »