Divadlo jednoho herce: „Král český a císař římský Karel IV.“

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 se v prostorách školní jídelny odehrálo netradiční představení určené pro žáky druhého stupně ZŠ. Zvláštní bylo v tom, že se celé odehrálo prostřednictvím jednoho herce – pana Reného Josefa. Herec vyprávějící poutavou formou životopis Karla IV. se čas od času vžil do role šaška a povídal si se slavným panovníkem – jeho bustou na stole. Vzhledem k tomu, že popis Karlova života z velké části vyprávěl šašek, byla scéna plná vtipů a smíchu. Publikum nebylo na takové vystoupení připraveno, a tak se smích ozýval pouze z hercovy strany. To ho ale nikterak nevyděsilo a dál vyprávěl o životě „Otce vlasti“. Dozvěděli jsme se, jak byl Karel IV. vzdělaný, kterými jazyky hovořil, jak ho ženy měly v oblibě, kolik zplodil potomků, že se věnoval zemědělství, jaké památky po něm zůstaly a mnoho dalších zajímavostí. Na konci celého představení měli žáci možnost se na cokoli zeptat, ale vzhledem ke kvalitě vystoupení nebylo třeba. Netradiční divadlo se všem líbilo.

žáci 9. ročníku

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »