Druháci na výletě č.1

S blížícím se koncem školního roku nastává období školních výletů. V úterý 13. května jsme uskutečnili svoji první výpravu do čáslavského muzea. Těšili jsme se na cestu vlakem, přechod obávaného mostu na nádraží i samotné expozice muzea. Vystavené exponáty ve všech muzejních prostorách byly velice zajímavé. V přírodovědné expozici jsme si prohlédli asi 1000 vycpaných zvířat pocházejících z celého světa. Zaujaly nás i další výstavy, které byly z oblasti národopisné, pravěké či archeologicko-historické. Zejména ta poslední nám byla inspirací vyzkoušet si, jak si předměty pro denní potřebu vyráběli lidé v dřívějších dobách a bez techniky. Zaujal nás také interaktivní model města Čáslav. Nakonec jsme si nakoupili suvenýry a dárečky na památku a vydali se na zpáteční cestu. Náš první výlet se vydařil a už se těšíme na ten druhý, kdy se vydáme do Pekla Čertovina.
žáci 2. B

Další příspěvky

Ze života školy

Olympiáda v lehkoatletickém čtyřboji

Ve středu 10. června se na fotbalovém stadionu v Třemošnici uskutečnil 2. ročník Olympiády v lehkoatletickém čtyřboji. Soutěže se zúčastnili žáci ze ZŠ Třemošnice, ZŠ Ronov nad Doubravou a ZŠ

Celý článek »
Ze života družiny

Kroužek Tvořílek

Také v letošním školním roce probíhal ve školní družině kroužek Tvořílek. Společně jsme vyráběli nejrůznější výrobky pro radost. Na podzim jsme například tvořili zajímavé papírové misky. Ke Dni matek jsme

Celý článek »