Soutěž „Mladý zdravotník“

Ve středu 28. května se v Městském parku v Chrudimi konalo oblastní kolo soutěže „Mladý zdravotník“. Tuto akci pořádal Český červený kříž. Za naši školu se do Chrudimi vypravila šestičlenná skupina, která se skládala z pěti žáků sedmé třídy a jedné žákyně 6. B. Byli to tito: Magdaléna Zrůstová, Monika Zelená, Amálie Musilová, Magdalena Neradová, Karolína Skokanová a Vojtěch Semerád. Doprovodili je paní asistentka Větrovská a pan Radim Vašíček. Když jsme přijeli do chrudimského parku, tak nás paní asistentka zaregistrovala, vyslechli jsme si pravidla celé soutěže a vylosovali si pořadové číslo. Celkem zde soutěžilo 11 týmů. Pohybovali jsme se po areálu parku, kde bylo rozmístěno 11 stanovišť. Některá z nich byla odpočinková, jelikož byla zaměřena teoreticky, jinde jsme si užili více akce s praktickým využitím našich znalostí. Na modelových situacích se skutečnými lidmi jsme museli prokázat, že si dovedeme poradit s ošetřením otevřené zlomeniny, případem amputace prstu ruky a dalšími zraněními. Předvedli jsme, jak umíme zacházet s obvazovou technikou nebo jak si poradíme s resuscitací člověka v bezvědomí. Skuteční záchranáři a pracovníci ČČK nás kontrolovali a následně přidělovali body. Také nám vysvětlili, co děláme špatně, a ukázali správné řešení. I přes pár chybiček, ze kterých jsme se poučili, jsme nakonec obsadili čtvrté místo, což nás velmi potěšilo. Jsme moc rádi za takovou zkušenost. Děkujeme paní učitelce Zumpfové a paní vychovatelce Veverkové, které nám pomohly s přípravou. I když nám počasí příliš nepřálo, tak jsme si celý den v chrudimském parku velmi užili.
Karolína Skokanová, 7. ročník

Další příspěvky

Ze života školy

Exkurze do společnosti KOVOLIS HEDVIKOV

V pondělí 25. května jsme se v rámci odpolední výuky zúčastnili exkurze ve společnosti KOVOLIS HEDVIKOV v Třemošnici. Po příchodu k hlavní bráně areálu jsme obdrželi ochranné brýle a reflexní

Celý článek »
Ze života družiny

Dětský den

V pátek 29. května připravily školní družiny pro děti tradiční oslavu Dětského dne. Díky krásnému počasí mohly všechny aktivity probíhat venku a děti se s nadšením pustily do plnění připravených

Celý článek »
Ze života školy

Florbalový turnaj na naší škole

V úterý 26. května se v naší tělocvičně uskutečnil florbalový turnaj pro žáky 2. stupně. O tuto oblíbenou sportovní hru byl mezi žáky velký zájem, a proto naši školu reprezentovala

Celý článek »