Hudební vystoupení skupiny Réva

V úterý 20. 2. 2024 zavítala do místního kulturního domu moravská hudební skupina Réva. Spolu se všemi žáky ZŠ Třemošnice jsme se vydali na připravený koncert. Byli jsme natěšení na kapelu, která hraje jiný hudební styl, než jsme zvyklí dennodenně poslouchat. Při vstupu do kulturního domu jsme si všimli nachystaných hudebních nástrojů, jejichž dominantou byl cimbál. Celé vystoupení uváděl příjemný pán, který nám zadával různé hudební otázky. Díky nim jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací nejen o cimbálu, ale o hudbě jako takové. Za správné odpovědi na nás čekaly drobné odměny. Během vystoupení zazněly nejen lidové písně z Moravy, ale i populární skladby nejrůznějších hudebních žánrů. Mohli jsme si zazpívat i zatančit. Představení obsahovalo také sóla hudebních nástrojů. Celý koncert se všem líbil. Doufáme, že nás ještě někdy kapela Réva navštíví.
Chamrád David, 8. B

Další příspěvky

Ze života školy

Den Země v Cemexu Prachovice

V pondělí 8. dubna se žáci obou sedmých tříd spolu se svými učitelkami vydali autobusem do cementárny Cemex v nedalekých Prachovicích. Spolu s námi dorazily na místo i jiné školy z okolí. Celý

Celý článek »
Ze života školy

Zápis do školy

První dubnový týden byl pro budoucí prvňáčky plný zážitků. V úterý po Velikonocích se v doprovodu svých učitelek vypravili do školy, aby se podívali, co je v první třídě čeká, a aby se

Celý článek »