Návštěva divadla v Chrudimi

V úterý 20. února vyrazili žáci obou osmých tříd do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Zde se konalo představení s názvem Z povídek malostranských, které bylo na motivy díla Jana Nerudy. Po příjezdu do divadla jsme zjistili, že jsme jedni z mála žáků, kteří se na takovou kulturní akci vhodně oblékli a upravili. Chlapci měli na sobě košile, někteří i saka. Dívky se přistrojily do šatů, sukní či společenských kalhot s halenkami. Samotné představení se skládalo ze čtyř dílčích povídek, které byly humorně i poutavě zpracovány. Z jeviště jsme tak nespustili oči, často jsme se smáli. Ani jsme se nenadáli a už se za herci zatahovala opona. Odměnili jsme jejich práci bouřlivým potleskem a s pocitem nepromarněného dopoledne jsme se autobusem vraceli zpět do třemošnické základní školy. Už teď se těšíme na další divadelní zážitek.
Němec Vojtěch, 8. B

Další příspěvky

Ze života školy

Den Země v Cemexu Prachovice

V pondělí 8. dubna se žáci obou sedmých tříd spolu se svými učitelkami vydali autobusem do cementárny Cemex v nedalekých Prachovicích. Spolu s námi dorazily na místo i jiné školy z okolí. Celý

Celý článek »
Ze života školy

Zápis do školy

První dubnový týden byl pro budoucí prvňáčky plný zážitků. V úterý po Velikonocích se v doprovodu svých učitelek vypravili do školy, aby se podívali, co je v první třídě čeká, a aby se

Celý článek »