Informace pro rodiče

Zaměstnanci školy dne 27.11.2023 se fyzicky stávky nezúčastní, ale podporují ji. A to vzhledem k plánovaným úsporným opatřením, která mohou výrazně ovlivnit kvalitu českého školství. 

Jedná se hlavně o:

  1. Snižování maximálního počtu hodin, které může škola použít pro výuku (PH max), které se dotkne především škol, které tento nástroj využívají intenzivně ke zkvalitnění výuky.
  2. Nedostatečné zajištění finančních prostředků na nepedagogické pracovníky, bez nichž lze za současné situace velice těžko zajistit provoz škol.
  3. Další změny, které jsou nesystémové a mohou negativně ovlivnit chod škol (např. avizované snižování ONIV, sloužících mimo jiné k pořizování pomůcek a učebnic nebo vzdělávání pedagogických pracovníků apod.).

Nebudeme si brát Vaše děti jako rukojmí, stávkovat nebudeme. Jsme přesvědčeni, že právě v době krize lze dokázat konkrétními opatřeními skutečné priority státu.
V Třemošnici 20.11.2023                             
zaměstnanci školy

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »