Návštěva čáslavského divadla

V pondělí 13. listopadu se žáci druhých, třetího a čtvrtých ročníků vypravili do Dusíkova divadla v Čáslavi. Pro většinu dětí to byla úplně první návštěva opravdového městského divadla, takže byli plni očekávání. Původní představení Vodník Česílko bylo sice změněno z důvodu nemoci herců na přestavení Kouzla skřítků, ale děti vůbec nemusely litovat. Představení divadla NAVĚTVI pomocí dvou hlavních hereckých představitelů Jakuba Barana a Matěje Kroupy vyprávělo vtipný příběh o dvou malých domácích skřítcích a jejich velkém dobrodružství. Zvídavý skřítek Peříčko přesvědčil svého mrzutého brášku Hadráska, aby spolu podnikli tajnou objevitelskou výpravu do světa lidí. Chtěli si prohlédnout ten úžasný svět z tatínkova vyprávění, o kteréM zatím jenom slýchávali. Nebyla nouze o humorné situace, legrácky, ale taky o napětí. Jako v každé správné pohádce vše nakonec dobře dopadlo a děti se mohly vrátit do školy, kde zakončily krásný pondělní pohádkový den.
Ivana Šebelová

Další příspěvky

Ze života školy

Hudební vystoupení skupiny Réva

V úterý 20. 2. 2024 zavítala do místního kulturního domu moravská hudební skupina Réva. Spolu se všemi žáky ZŠ Třemošnice jsme se vydali na připravený koncert. Byli jsme natěšení na

Celý článek »
Ze života školy

Návštěva divadla v Chrudimi

V úterý 20. února vyrazili žáci obou osmých tříd do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Zde se konalo představení s názvem Z povídek malostranských, které bylo na motivy díla Jana

Celý článek »
Ze života školy

Mistrovství světa v biatlonu

Dne 15. února jsme se spolu s dalšími přihlášenými zájemci ze ZŠ Třemošnice vydali na mistrovství světa v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Jakmile si nás pan

Celý článek »