Návštěva čáslavského divadla

V pondělí 13. listopadu se žáci druhých, třetího a čtvrtých ročníků vypravili do Dusíkova divadla v Čáslavi. Pro většinu dětí to byla úplně první návštěva opravdového městského divadla, takže byli plni očekávání. Původní představení Vodník Česílko bylo sice změněno z důvodu nemoci herců na přestavení Kouzla skřítků, ale děti vůbec nemusely litovat. Představení divadla NAVĚTVI pomocí dvou hlavních hereckých představitelů Jakuba Barana a Matěje Kroupy vyprávělo vtipný příběh o dvou malých domácích skřítcích a jejich velkém dobrodružství. Zvídavý skřítek Peříčko přesvědčil svého mrzutého brášku Hadráska, aby spolu podnikli tajnou objevitelskou výpravu do světa lidí. Chtěli si prohlédnout ten úžasný svět z tatínkova vyprávění, o kteréM zatím jenom slýchávali. Nebyla nouze o humorné situace, legrácky, ale taky o napětí. Jako v každé správné pohádce vše nakonec dobře dopadlo a děti se mohly vrátit do školy, kde zakončily krásný pondělní pohádkový den.
Ivana Šebelová

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »