Kroužek – 3D tiskárna

V lednu letošního roku začal na naší škole nový zájmový kroužek, ve kterém se učíme obsluhovat 3D tiskárnu. Díky projektu „Průša do škol“ jsme získali tiskárnu Mini plus. Sami jsme si ji sestavili, nastavili a vytiskli první 3D model – píšťalku.

Na kroužku nás učitelé seznámili s programem Tinkercad, ve kterém se učíme navrhovat 3D modely. Ty potom pomocí programu Prusaslicer tiskneme. Už jsme takto vyrobili zeměpisné názvy našich pohoří, hor a řek. Takové pomůcky můžeme využívat v hodinách vlastivědy a zeměpisu.

Dále máme v plánu vymodelovat upomínkové předměty pro budoucí prvňáčky. Snad se výrobky z nové tiskárny budou líbit.

Vojta Němec, 7.B

Další příspěvky

Ze života školy

Den Země v Cemexu Prachovice

V pondělí 8. dubna se žáci obou sedmých tříd spolu se svými učitelkami vydali autobusem do cementárny Cemex v nedalekých Prachovicích. Spolu s námi dorazily na místo i jiné školy z okolí. Celý

Celý článek »
Ze života školy

Zápis do školy

První dubnový týden byl pro budoucí prvňáčky plný zážitků. V úterý po Velikonocích se v doprovodu svých učitelek vypravili do školy, aby se podívali, co je v první třídě čeká, a aby se

Celý článek »