Kroužek – 3D tiskárna

V lednu letošního roku začal na naší škole nový zájmový kroužek, ve kterém se učíme obsluhovat 3D tiskárnu. Díky projektu „Průša do škol“ jsme získali tiskárnu Mini plus. Sami jsme si ji sestavili, nastavili a vytiskli první 3D model – píšťalku.

Na kroužku nás učitelé seznámili s programem Tinkercad, ve kterém se učíme navrhovat 3D modely. Ty potom pomocí programu Prusaslicer tiskneme. Už jsme takto vyrobili zeměpisné názvy našich pohoří, hor a řek. Takové pomůcky můžeme využívat v hodinách vlastivědy a zeměpisu.

Dále máme v plánu vymodelovat upomínkové předměty pro budoucí prvňáčky. Snad se výrobky z nové tiskárny budou líbit.

Vojta Němec, 7.B

Další příspěvky

Ze života školy

Děti v dopravě

Žáci 2. B se v pátek 15. září 2023 zúčastnili projektového dne „Děti v dopravě“, který se nesl v duchu zelené barvy. Společně se vydali na dopravní hřiště, povídali si o bezpečnosti na

Celý článek »
Ze života školy

Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B

Celý článek »