Kroužek – 3D tiskárna

V lednu letošního roku začal na naší škole nový zájmový kroužek, ve kterém se učíme obsluhovat 3D tiskárnu. Díky projektu „Průša do škol“ jsme získali tiskárnu Mini plus. Sami jsme si ji sestavili, nastavili a vytiskli první 3D model – píšťalku.

Na kroužku nás učitelé seznámili s programem Tinkercad, ve kterém se učíme navrhovat 3D modely. Ty potom pomocí programu Prusaslicer tiskneme. Už jsme takto vyrobili zeměpisné názvy našich pohoří, hor a řek. Takové pomůcky můžeme využívat v hodinách vlastivědy a zeměpisu.

Dále máme v plánu vymodelovat upomínkové předměty pro budoucí prvňáčky. Snad se výrobky z nové tiskárny budou líbit.

Vojta Němec, 7.B

Další příspěvky

Ze života družiny

Za zvířátky

V únoru jsme podnikli výpravu za zvířaty. Na severní polokouli jsme zahlédli lední medvědy. Cestou na jih jsme spatřili spícího medvídka v postýlce. Vyrobili jsme si tradiční masopustní masky a

Celý článek »
Ze života školy

Zkoušky „Cambridge exams“

V úterý 21. 2. 2023 se žáci osmého a devátého ročníku ZŠ Třemošnice vydali do pardubického Britského centra pro certifikáty z úspěšně složených mezinárodních zkoušek z angličtiny „Cambridge exams“. Studenti

Celý článek »