Lyžařský výcvikový kurz 2024

V sobotu 20.1. odjela 7.A a 7.B spolu s pedagogy Markem Čermákem, Štěpánkou Skupovou a Lucii Kučerovou na lyžařský výcvikový kurz do Jánských Lázní. Ve stejný den odpoledne jsme se všichni vydali na běžky a v neděli dopoledne poprvé vyrazili na sjezdovky. Tam učitelé rozdělili žáky na dvě skupiny, lyžaře a nelyžaře. Po obědě jsme se na svah vrátili, tentokrát na náročnější sjezdovku. Další den jsme procvičovali techniku sjezdu na svahu Košťálka. Odpoledne jsme na běžkách doběhli k televiznímu vysílači Trutnov – Černá hora. To byl trénink na následující den. Všechny čekal celodenní výlet na běžeckých lyžích. Opět jsme jeli lanovkou nahoru. Odtud jsme pokračovali ke Kolínské boudě, kde jsme si všichni dali oběd a s novou dávkou energie se vydali zpět k lanovce. Ve středu poprchávalo, takže počasí lyžím nepřálo. To byla příležitost se vydat na procházku. Trasa vedla kolem dětské léčebny Vesna a kostela sv. Jana Křtitele a končila na místní kolonádě, kde jsme všichni dostali rozchod. Poslední den jsme si užili jak na sjezdových, tak na běžeckých lyžích. Večer se konala závěrečná diskotéka. V pátek po snídani jsme autobusem odjížděli zpátky do Třemošnice. V hotelu vařili výborně. Všichni si pobyt moc užili i s pedagogy, kteří se vždy do večerních programů zapojili.
Vašíčková, 7.A

Další příspěvky

Ze života školy

Hudební vystoupení skupiny Réva

V úterý 20. 2. 2024 zavítala do místního kulturního domu moravská hudební skupina Réva. Spolu se všemi žáky ZŠ Třemošnice jsme se vydali na připravený koncert. Byli jsme natěšení na

Celý článek »
Ze života školy

Návštěva divadla v Chrudimi

V úterý 20. února vyrazili žáci obou osmých tříd do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Zde se konalo představení s názvem Z povídek malostranských, které bylo na motivy díla Jana

Celý článek »
Ze života školy

Mistrovství světa v biatlonu

Dne 15. února jsme se spolu s dalšími přihlášenými zájemci ze ZŠ Třemošnice vydali na mistrovství světa v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Jakmile si nás pan

Celý článek »