Netopýři na Lichnici

V sobotu 3. února jsme se po třech letech opět vypravili na Lichnici, abychom zjistili, jestli se v jejím sklepení ukryli před zimou nějací netopýři. Naši početnou skupinu tvořilo 24 dětí a 11 dospělých. Společně s průvodcem jsme objevili ve skulinách mezi kameny 3 druhy netopýrů-velkého, černého a ušatého a také dva vrápence. Dozvěděli jsme se, že hlavní rozdíl mezi netopýry a vrápenci je ve vysílání a příjmu akustického signálu.  Zatímco netopýři vysílají tyto signály tlamičkou a přijímají je výrůstky v uchu, vrápenci vysílají signály nosem a přijímají je blanitými výrůstky na nose. Netopýři skládají křídla podél těla a vrápenci se do nich celí zabalí a visí od stropu jako malé hruštičky. Slyšeli jsme spoustu dalších zajímavostí a také jsme si na nádvoří zasoutěžili. Děti střílely z luku, učily se chodit na chůdách a snažily se vzájemně vytlačit měkkými dřevci. Paní kastelánka nám vyprávěla o historii hradu a umožnila zájemcům vyrazit si pamětní minci. Nakonec ti odvážnější vystoupali na rozhlednu Miladu, z které byl v sobotu pěkný, i když trochu podmračený výhled. Pak už jsme spěchali domů k dobrému obědu.
E. Čermáková

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »