Netopýři na Lichnici

V sobotu 3. února jsme se po třech letech opět vypravili na Lichnici, abychom zjistili, jestli se v jejím sklepení ukryli před zimou nějací netopýři. Naši početnou skupinu tvořilo 24 dětí a 11 dospělých. Společně s průvodcem jsme objevili ve skulinách mezi kameny 3 druhy netopýrů-velkého, černého a ušatého a také dva vrápence. Dozvěděli jsme se, že hlavní rozdíl mezi netopýry a vrápenci je ve vysílání a příjmu akustického signálu.  Zatímco netopýři vysílají tyto signály tlamičkou a přijímají je výrůstky v uchu, vrápenci vysílají signály nosem a přijímají je blanitými výrůstky na nose. Netopýři skládají křídla podél těla a vrápenci se do nich celí zabalí a visí od stropu jako malé hruštičky. Slyšeli jsme spoustu dalších zajímavostí a také jsme si na nádvoří zasoutěžili. Děti střílely z luku, učily se chodit na chůdách a snažily se vzájemně vytlačit měkkými dřevci. Paní kastelánka nám vyprávěla o historii hradu a umožnila zájemcům vyrazit si pamětní minci. Nakonec ti odvážnější vystoupali na rozhlednu Miladu, z které byl v sobotu pěkný, i když trochu podmračený výhled. Pak už jsme spěchali domů k dobrému obědu.
E. Čermáková

Další příspěvky

Ze života školy

Hudební vystoupení skupiny Réva

V úterý 20. 2. 2024 zavítala do místního kulturního domu moravská hudební skupina Réva. Spolu se všemi žáky ZŠ Třemošnice jsme se vydali na připravený koncert. Byli jsme natěšení na

Celý článek »
Ze života školy

Návštěva divadla v Chrudimi

V úterý 20. února vyrazili žáci obou osmých tříd do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Zde se konalo představení s názvem Z povídek malostranských, které bylo na motivy díla Jana

Celý článek »
Ze života školy

Mistrovství světa v biatlonu

Dne 15. února jsme se spolu s dalšími přihlášenými zájemci ze ZŠ Třemošnice vydali na mistrovství světa v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Jakmile si nás pan

Celý článek »