Mikuláš

Mikuláš na základní škole

Dne 5. prosince 2022 chodil na Základní škole Třemošnice Mikuláš s čerty a andělem.

Obcházeli všechny třídy a měli s sebou i pekelnou knihu, kde byli zapsáni všichni hříšníci. Ti museli před Mikulášem slíbit, že se polepší.

Mikuláš nosil svou berlu a tou na hříšníky ukazoval. Čerti měli veliké rohy, řetěz a taky fixu, kterou označovali na tváři všechny hříšníky i nehříšníky. Čerti táhli veliký pytel, do kterého by se klidně vešly všechny zlobivé děti. Andělé měli hezkou svatozář a košíčky, ve kterých byly uloženy odměny pro všechny polepšené i hodné žáky. Všichni žáci nakonec spolu zazpívali písničku, nebo zarecitovali básničku, čímž si vykoledovali odměnu.

Jakmile ve třídách nadílka skončila, tak Mikuláš se svou družinou odešli a nechali tam hodně sladkostí pro všechny hodné děti. Na závěr nám ale připomněli, že si naše chování za rok zkontrolují.

Mikulášskou nadílku zajistili sponzoři ZŠ Třemošnice, patří jim proto velký dík.

  Petr Klepetko, třída 7. B

 

Další příspěvky

Ze života školy

První školní výlet

Prvňáčci se dočkali hezkého počasí a vyjeli na školní výlet do Herolandu. Celý areál měly děti pro sebe a s nadšením si vše užily. třídy 1.A a 1.B

Celý článek »
Uncategorized

Projektový den

Ve středu 17. 5. 2023 se na druhém stupni základní školy uskutečnil projektový den „Naše město“. Šestý ročník v rámci projektu zpracovával témata městský úřad, knihovna, informační centrum, galerie. Dozvěděli

Celý článek »