Návštěva SOU a SOŠ Třemošnice

V úterý 22. listopadu 2022 se čtyři žáci 9. ročníku zúčastnili technické inovace v prostorách SOŠ a SOU v Třemošnici. Pro každého návštěvníka zde bylo připraveno pět stanovišť, přičemž na každém z nich jsme se naučili něco jiného. První stanoviště se týkalo pojízdných robůtků od studentů ze vzdáleného Chorvatska. Úkolem bylo vzít kostičku a dostat ji z místa A na místo B, což nebylo tak těžké, takže jsme si zároveň užili hodně zábavy. Druhé stanoviště bylo zaměřené na 3D modelování. Zde jsme měli vytvořit plně funkční kanon. Na třetím stanovišti jsme pracovali s počítačovým programem. Snažili jsme se vyříznout obrys sněhuláka. Moc se nám práce nepovedla, zároveň ani nelíbila. Čtvrté stanoviště nebylo o moc lepší. Žáci z ne příliš vzdáleného Slovenska nám přijeli ukázat koš, který má naučit děti, jak správně třídit odpad. Na pátém a zároveň posledním stanovišti byla 3D tiskárna a výrobky z ní. Po celou dobu se nám věnoval žák ze Slovenska, který účastníkům předával vědomosti a zkušenosti. Na celé akci bylo nejlepší, že na všech stanovištích byli učitelé pouze jako dozor a veškeré instrukce i cenné rady udělovali sami žáci.

Daniel Mrázek, 9. ročník

Další příspěvky

Ze života školy

Děti v dopravě

Žáci 2. B se v pátek 15. září 2023 zúčastnili projektového dne „Děti v dopravě“, který se nesl v duchu zelené barvy. Společně se vydali na dopravní hřiště, povídali si o bezpečnosti na

Celý článek »
Ze života školy

Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B

Celý článek »