Mistrovství světa v biatlonu

Dne 15. února jsme se spolu s dalšími přihlášenými zájemci ze ZŠ Třemošnice vydali na mistrovství světa v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Jakmile si nás pan učitel v autobusu spočítal, vyjeli jsme směr mistrovství. Byla to dlouhá cesta, někteří z nás během ní usnuli. Po hodině jsme dorazili na místo, ale to jsme ještě nevěděli, že nás bude čekat dlouhá cesta pěšky. První zastávka byla v půlce trasy, kde jsme si prohlédli „Fan zónu“. Mohli jsme si vyzkoušet střelbu na stejné terče jako závodníci. Za hodinu jsme pokračovali na místo konání závodu. Nejprve nás čekala osobní prohlídka, jestli nemáme nějaké nebezpečné předměty. Po dalších sto metrech proběhla kontrola vstupenek. Potom jsme vstoupili na obrovskou tribunu, kde jsme si našli místa a čekali na samotný závod. Sportovci se zahřáli několika kolečky po dráze. V 18:00 už byli seřazeni na startu. Při každém projetí kolem nás či střelbě našich reprezentantů na terč jsme hlasitě fandili.
I přesto, že naši závodníci skončili až na 10. místě, jsme je na závěr podpořili bouřlivým potleskem. Celý zájezd jsme si užili a už se těšíme na další sportovní zážitek.
Vojtěch Němec, 8. B

Další příspěvky

Ze života školy

Návštěva divadla

Ve čtvrtek 25. dubna se žáci pátého, šestého a sedmého ročníku vydali do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Konalo se zde představení s názvem „Trapas nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej!“

Celý článek »

Den Země v 5. ročníku

V pátek 19. dubna se na 1. stupni konal projektový den nesoucí název Den Země. Naše pátá třída se vydala na procházku do Lovětínské rokle. Toto chráněné území je domovem

Štafetový pohár

Ve středu 17.4.2024 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola Štafetového poháru 2024. V nepříliš přívětivém počasí (zima 3 – 6 stupňů C) se na atletickém stadionu v Chrudimi sešlo