Olympijský víceboj

V pondělí 29. dubna se vybraní žáci 2. stupně a pátých tříd zúčastnili v rámci soutěže OVOV – Odznak všestrannosti olympijských vítězů – oblastního kola v olympijském víceboji, které se konalo v Hlinsku. Mezi čtyři disciplíny patřil trojskok z místa, hod medicinbalem, skákání přes švihadlo a sedy lehy. Ze školy s námi jeli i někteří další žáci jako rozhodčí, kteří pomáhali a částečně i dohlíželi na průběh závodu. Naši žáci soutěžili za tým i za jednotlivce. Všichni jsme povzbuzovali nejen třemošnické závodníky, ale i své soupeře, což se málokdy vidí. Celkem se čtyřboje zúčastnilo 18 škol, z nichž soutěžilo 33 týmů. Dohromady tak zde závodilo téměř 400 dětí. Naše škola si vybojovala pěkné 9. místo. Z žáků se ve své kategorii „ročník 2009“ umístil na 1. místě Patrik Charvát z 8. A, na 2. místě Tereza Kučerová a na 3. místě Daniela Palečková, obě z 9. A. Julie Šmídlová z 9. A ve stejné kategorii obsadila 9. místo. Jakub Tuček ze 6. třídy v kategorii „ročník 2012“ skončil na 8. místě, na 10. místě v této kategorii byla Sofie Holecová z 5. A, David Kovanda ze stejné třídy obsadil v kategorii „ročník 2013“ hezké 7. místo. Všichni soutěžící dostali na památku švihadla, rozhodčí obdrželi za svou nestrannou práci sladkou odměnu. Svými výkony se Patrik Charvát a Tereza Kučerová kvalifikovali na krajské kolo do Moravské Třebové. Držte nám palce.

Tereza Kučerová, 9. A