Přehlídka dravců

Dne 21. dubna 2023 přijeli navštívit žáky Základní školy Třemošnice pan a paní Špolouchovi z Nasavrk. Přivezli s sebou na ukázku mnoho dravců. Celé vystoupení se skládalo z přehlídky již zmiňovaných zvířat, ale bylo navíc obohaceno informacemi sdělovanými paní Špolouchovou, která o každém dravci hovořila velmi poutavě do mikrofonu. Začalo se ukázkou mláděte sovy a pokračovalo se přes polní dravce až po orla bělohlavého. Pan Eda Špolouch nám zážitek vylepšil i kontaktem s dravci. Nechal nám je běhat po zádech, přistávat na ramenou, a dokonce jsme měli možnost se na konci akce s nimi vyfotit. Vystoupení se nám velice líbilo, tímto i děkujeme za zábavně strávený čas. Jestli chcete znát více informací, můžete se podívat na rozhovor, kde jsou odpovězeny otázky Josefa Drozdy. Ve videu se také dozvíte, kde se se zmíněnými vystupujícími setkat. Ještě jednou děkujeme za zábavné i poučné dopoledne.

Anna Raimundová, 9. ročník