Přírodovědná soutěž

Ve středu 22. května se ve škole konala tradiční jarní soutěž zaměřená na poznávání živočichů a rostlin.
Zvířata jsou dětem bližší a hodně jich znají, ale poznat byliny a dřeviny, to je pro některé velký oříšek. Kačka Urbanová ze třetího ročníku si poradila s obojím. I když se také u některých vystavených přírodnin zmýlila, první místo jí právem náleží. V pořadí druhá skončila Bára Kalvodová ze 4.A a třetí Karolína Davidová z 5. B. Za povšimnutí stojí také výkon Dominika Němce z 1. A, který sice získal o 10 bodů méně, ale nikdo jiný ho na čtvrtém místě neohrozil.
Věřím, že přes prázdniny budou děti trávit většinu času venku u vody nebo v lese a v příštím kole přírodovědné soutěže nám předvedou, jak znají nejen faunu, ale i flóru našich lesů, rybníků a luk.
E.Čermáková