Projektové vyučování na druhém stupni

6.ročník
Ve středu 20. 9. se při projektovém dni 6. ročník věnoval dopravní výchově. Na začátku jsme byli poučeni o výbavě kola. Potom jsme si pustili několik videí, která nás poučila, jak se zachovat, když se stane nějaké zranění. Následovala praktická část na dopravním hřišti. Zde jsme si ověřili své dovednosti v jízdě na kolech. Vše ukončila jízda zručnosti, kde jsme museli objet různé překážky.

Tento den jsme si užili, spoustu věcí si připomněli a něco nového se naučili.

Radka Kanioková, 6. ročník

7.ročník
V první části projektového dne s názvem „Naše třída“ měl každý z nás za úkol anonymně na lísteček napsat, co se nám na kolektivu naší třídy nelíbí. Následně po přečtení lístečků jsme společně hledali řešení, jak toto můžeme napravit. Poté jsme měli za úkol obkreslit svoji ruku a do dlaně vepsat své jméno. Každý z nás si pak vybral pět spolužáků, kteří měli za úkol do prstu napsat něco pozitivního o dané osobě. Také jsme společně zhlédli poučné video o kyberšikaně.

Druhou část projektu jsme trávili venku hraním různých her a na konci probíhali „uličkou důvěry“.

N. Chládová, 7. A

8.ročník
Ve středu 20. září měli žáci celého druhého stupně projektový den. My, osmáci, jsme si povídali o zdravém životním stylu. Zkoušeli jsme si podle návodu měřit své osobní BMI (indikátor tělesné hmotnosti). Také jsme diskutovali o tom, jak zlepšit své stravovací návyky a jak předcházet obezitě. Dále jsme ve skupinkách zakreslovali „Pyramidu zdravé výživy“. Poté jsme se přesunuli do školní cvičné kuchyňky. Zde jsme se rozdělili na dvě poloviny. Jedna skupina připravila ovocný salát, ta druhá chystala zeleninový salát. Nakonec jsme vzájemně pokrmy obou skupin ochutnali a také vyhodnotili. Celé dopoledne bylo zajímavé, zábavné i poučné.

žáci 8. A + 8. B

9.ročník

Dne 20. 9. 2023 se žáci obou devátých tříd zúčastnili projektového dne, který se převážně konal na nedaleké zřícenině hradu Lichnice. Vycházeli jsme v po velké přestávce. Do Podhradí jsme šli Lovětínskou roklí a okolo Žižkova dubu. Po příchodu na hrad na nás čekala paní průvodkyně, která poutavě líčila dějiny této zříceniny. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Ve volné chvilce jsme si vyzkoušeli chození na chůdách a absolvovali prohlídku netopýrů. Jelikož bylo krásné počasí, užili jsme si krásný výhled z místní rozhledny. Domů do Třemošnice jsme se vraceli stejnou cestou. Všichni jsme si dopoledne velmi užili.

 

Petr Novák, 9. A

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »