Školní nocování třeťáků

Ještě před prázdninami jsme si chtěli my – třeťáci užít více školního prostředí, proto jsme si na pátek 23. 6. 2023 naplánovali nocování ve škole s našimi třídními učitelkami. Po vybalení si všech nezbytných věcí – karimatek, spacáků, polštářů a plyšáků jsme si společně uvařili večeři – naše oblíbené špagety. S omáčkou nebo s kečupem, sýrem a bazalkou. A že byly výborné! Společně s přípravou večeře jsme ještě stihli upéct perník a slané rohlíčky na sobotní snídani. Po večeři jsme se všichni vydali na procházku do lesa.  Zpátky do školy jsme se vrátili až se setměním. Zahráli jsme si hru a když byla v celé budově opravdová tma, postupně jsme se ve skupinkách vydávali s rozsvícenými baterkami na stezku odvahy. Nebylo to snadné, v noci je škola úplně jiná. Tu se ozývalo houkání, jinde svítila světýlka a někdy jsme také potkali „školního ducha“, který se procházel školou nebo si jen tak seděl na schodech. Možná jsme i my ducha vyděsili našim výskáním, kterým jsme někteří z nás zaháněli obavy z cesty. Ale všichni jsme prokázali velkou odvahu, jelikož jsme všichni stezku prošli. Ještě dlouho jsme si pak sdělovali svoje zážitky než jsme usnuli. Druhý den ráno začal rozcvičkou a už při ní jsme se těšili na společnou snídani. Když jsme snědli všechny připravené dobroty, společně jsme se vyfotili, abychom měli na naše školní nocování památku.    

 Žáci 3. A a 3. B

Další příspěvky

Ze života školy

Děti v dopravě

Žáci 2. B se v pátek 15. září 2023 zúčastnili projektového dne „Děti v dopravě“, který se nesl v duchu zelené barvy. Společně se vydali na dopravní hřiště, povídali si o bezpečnosti na

Celý článek »
Ze života školy

Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B

Celý článek »