XI. nocování ve školní družině

V pátek 16.6. v 18.00 hodin se před školou sešli účastníci XI. nocování ve školní družině. Vstupenkou byla vlastnoručně vyrobená maska zvířete a rovněž chuť něco zažít a prima si to užít.

Jakmile se za námi zavřely dveře školy, ocitli jsme se na opuštěném ostrově, který jsme nejprve museli opatrně prozkoumat. Na první cestě se vyskytla dravá zvířata, průlezky nebezpečnými jeskyněmi a vodou plnou krokodýlů. Pro každého trosečníka je důležité zajistit si potravu. Objevili jsme, že na zdejším ostrově se vyskytuje nevídaný buřtový strom. Každý trosečník si utrhl svůj špekáček, který si později opekl na ohni. V průběhu večera i noci si účastníci užili ještě hrátky s pěnou, hledali po ostrově i v moři kolem něj různá zvířata, hledali tajenku a vyráběli nejhojnějšího obyvatele ostrova- papouška.

Když nastala půlnoc, uskutečnilo se již tradiční fotografování a na důkaz, že jsme všichni odvážní, se konala cesta odvahy v okolí ostrova, kterou zvládli úplně všichni. Závěrečný ostrovní tanec nás před druhou hodinou ranní zahnal do Jeskyně snů ke sladkému spánku.

Ráno se na obzoru objevila krásná plachetnice, která nás na ostrově našla, a odvezla zpět k rodičům. Výprava se účastníkům líbila a většina by se jich ráda za rok vrátila nebo se zúčastnila jiné stejně zajímavé cesty.   

Další příspěvky

Ze života školy

Den Země v Cemexu Prachovice

V pondělí 8. dubna se žáci obou sedmých tříd spolu se svými učitelkami vydali autobusem do cementárny Cemex v nedalekých Prachovicích. Spolu s námi dorazily na místo i jiné školy z okolí. Celý

Celý článek »
Ze života školy

Zápis do školy

První dubnový týden byl pro budoucí prvňáčky plný zážitků. V úterý po Velikonocích se v doprovodu svých učitelek vypravili do školy, aby se podívali, co je v první třídě čeká, a aby se

Celý článek »