Tandemová výuka – práce s robotickými předměty

V úterý 7. února 2023 proběhla hodina informatiky ve třídě 7. B trochu netradičně. Žáci třetího ročníku se učili efektivně užívat robotické předměty, a to díky spolupráci se svými staršími spolužáky sedmého ročníku. Třeťáci se během hodiny dozvěděli, jak kupříkladu naprogramovat robota, aby dorazil do cíle. Bylo třeba u celé činnosti hodně přemýšlet, aby si vypočítali trasu, kam robot musí jet a kolik musí udělat kroků nebo zatáček. Po seznámení s roboty dostali třeťáci od sedmáků zadání s různými naplánovanými trasami. A tak museli promyslet, jak by robota naprogramovali, aby dorazil do cíle. Sedmáci vytvářeli kuličkami z látky zábrany, aby třeťáci neměli splnění úlohy tak jednoduché. Někteří se zapeklitým zadáním zprvu bojovali, ale nakonec se s prací úspěšně vypořádali úplně všichni. Pro obě třídy byla taková hodina určitě přínosem i cennou zkušeností.
David Chamrád, 7. B

Další příspěvky

Ze života školy

Hudební vystoupení skupiny Réva

V úterý 20. 2. 2024 zavítala do místního kulturního domu moravská hudební skupina Réva. Spolu se všemi žáky ZŠ Třemošnice jsme se vydali na připravený koncert. Byli jsme natěšení na

Celý článek »
Ze života školy

Návštěva divadla v Chrudimi

V úterý 20. února vyrazili žáci obou osmých tříd do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Zde se konalo představení s názvem Z povídek malostranských, které bylo na motivy díla Jana

Celý článek »
Ze života školy

Mistrovství světa v biatlonu

Dne 15. února jsme se spolu s dalšími přihlášenými zájemci ze ZŠ Třemošnice vydali na mistrovství světa v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Jakmile si nás pan

Celý článek »