Tandemová výuka – práce s robotickými předměty

V úterý 7. února 2023 proběhla hodina informatiky ve třídě 7. B trochu netradičně. Žáci třetího ročníku se učili efektivně užívat robotické předměty, a to díky spolupráci se svými staršími spolužáky sedmého ročníku. Třeťáci se během hodiny dozvěděli, jak kupříkladu naprogramovat robota, aby dorazil do cíle. Bylo třeba u celé činnosti hodně přemýšlet, aby si vypočítali trasu, kam robot musí jet a kolik musí udělat kroků nebo zatáček. Po seznámení s roboty dostali třeťáci od sedmáků zadání s různými naplánovanými trasami. A tak museli promyslet, jak by robota naprogramovali, aby dorazil do cíle. Sedmáci vytvářeli kuličkami z látky zábrany, aby třeťáci neměli splnění úlohy tak jednoduché. Někteří se zapeklitým zadáním zprvu bojovali, ale nakonec se s prací úspěšně vypořádali úplně všichni. Pro obě třídy byla taková hodina určitě přínosem i cennou zkušeností.
David Chamrád, 7. B

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »