Tandemová výuka – práce s robotickými předměty

V úterý 7. února 2023 proběhla hodina informatiky ve třídě 7. B trochu netradičně. Žáci třetího ročníku se učili efektivně užívat robotické předměty, a to díky spolupráci se svými staršími spolužáky sedmého ročníku. Třeťáci se během hodiny dozvěděli, jak kupříkladu naprogramovat robota, aby dorazil do cíle. Bylo třeba u celé činnosti hodně přemýšlet, aby si vypočítali trasu, kam robot musí jet a kolik musí udělat kroků nebo zatáček. Po seznámení s roboty dostali třeťáci od sedmáků zadání s různými naplánovanými trasami. A tak museli promyslet, jak by robota naprogramovali, aby dorazil do cíle. Sedmáci vytvářeli kuličkami z látky zábrany, aby třeťáci neměli splnění úlohy tak jednoduché. Někteří se zapeklitým zadáním zprvu bojovali, ale nakonec se s prací úspěšně vypořádali úplně všichni. Pro obě třídy byla taková hodina určitě přínosem i cennou zkušeností.
David Chamrád, 7. B

Další příspěvky

Ze života družiny

Za zvířátky

V únoru jsme podnikli výpravu za zvířaty. Na severní polokouli jsme zahlédli lední medvědy. Cestou na jih jsme spatřili spícího medvídka v postýlce. Vyrobili jsme si tradiční masopustní masky a

Celý článek »
Ze života školy

Zkoušky „Cambridge exams“

V úterý 21. 2. 2023 se žáci osmého a devátého ročníku ZŠ Třemošnice vydali do pardubického Britského centra pro certifikáty z úspěšně složených mezinárodních zkoušek z angličtiny „Cambridge exams“. Studenti

Celý článek »