Tandemová výuka – práce s robotickými předměty

V úterý 7. února 2023 proběhla hodina informatiky ve třídě 7. B trochu netradičně. Žáci třetího ročníku se učili efektivně užívat robotické předměty, a to díky spolupráci se svými staršími spolužáky sedmého ročníku. Třeťáci se během hodiny dozvěděli, jak kupříkladu naprogramovat robota, aby dorazil do cíle. Bylo třeba u celé činnosti hodně přemýšlet, aby si vypočítali trasu, kam robot musí jet a kolik musí udělat kroků nebo zatáček. Po seznámení s roboty dostali třeťáci od sedmáků zadání s různými naplánovanými trasami. A tak museli promyslet, jak by robota naprogramovali, aby dorazil do cíle. Sedmáci vytvářeli kuličkami z látky zábrany, aby třeťáci neměli splnění úlohy tak jednoduché. Někteří se zapeklitým zadáním zprvu bojovali, ale nakonec se s prací úspěšně vypořádali úplně všichni. Pro obě třídy byla taková hodina určitě přínosem i cennou zkušeností.
David Chamrád, 7. B

Další příspěvky

Ze života školy

Děti v dopravě

Žáci 2. B se v pátek 15. září 2023 zúčastnili projektového dne „Děti v dopravě“, který se nesl v duchu zelené barvy. Společně se vydali na dopravní hřiště, povídali si o bezpečnosti na

Celý článek »
Ze života školy

Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B

Celý článek »