Výlet do Prahy 

Ve středu 12. 6. se žáci z 6. ročníku a 7. A zúčastnili školního výletu do Prahy. Jely s námi paní učitelky Jana Lilková, Štěpánka Skupová a Ivana Šebelová.  

Ráno jsme vyrazili vlakem do Čáslavi, kde jsme přestoupili na rychlík do Prahy. Zde jsme nejprve vyzkoušeli jízdu metrem. Naším prvním cílem byl Petřín. Část cesty jsme vyjeli lanovkou, zbytek už jsme museli zvládnout pěšky. Po chvilce jsme vystoupali na Petřínskou rozhlednu. Shora se nám naskytl krásný výhled na hlavní město. Jakmile jsme se všichni pokochali úchvatným pohledem, sestoupili jsme zpátky dolů a vydali se do nedalekého zrcadlového bludiště. Všichni jsme se smáli, jak nám pokroucená zrcadla změnila naše postavy. Následně jsme pokračovali po Karlově mostě až na Staroměstské náměstí, kde jsme viděli orloj. Měli jsme štěstí, právě odbíjela celá a mohli jsme si tedy užít pohled na 12 apoštolů. Konec výletu jsme si zpestřili obědem v McDonald’s a nakupováním v obchodu Gate. Zpáteční cesta vlakem utekla jako voda. Domů jsme se vraceli trochu unaveni, ale obohaceni o spoustu nových zážitků a také vědomostí o našem hlavním městě. 
Tereza Petrusová, 7. A 

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »