Výlet za poznáním zříceniny hradu Lichnice

Dne 12. října 2023 byl posledním dnem, který jsme mohli strávit s našimi slovenskými kamarády. V tento den byl naplánovaný výlet na zříceninu hradu Lichnice, která je zajímavou památkou nedaleko Třemošnice. Tentokrát jsme měli sraz na náměstí v 7:50 hodin. Naše cesta vedla nejdříve k legendárnímu Žižkovu dubu v Podhradí u Třemošnice. Je to památný strom, který patří mezi nejmohutnější duby v České republice. O tomto dubu nám na místě povyprávěl pár nejdůležitějších informací pan učitel Kučera. A co následovalo potom? Již zmíněná návštěva zříceniny hradu Lichnice. U vstupu nás již očekávala paní Ivana Matyková, správkyně objektu (kastelánka). Poutavým povídáním nás přenesla do minulosti a seznámila nás s historií hradu Lichnice a také s pověstí o panně Miladě. Po vyprávění jsme navštívili tamní sklepení, kde na nás vykukovali netopýři. Po prohlídce hradu jsme ještě vystoupali na místní rozhlednu Milada, abychom si prohlédli krajinu Železných hor. Konec výletu jsme si zpříjemnili v místní hospůdce, kde jsme si zakoupili zmrzlinu a lahodnou bezinkovou limonádu. Celý den jsme zakončili vydatným obědem ve školní jídelně. Následoval odchod dětí se slovenskými kamarády do rodin a ve 14:00 hodin jsme se s nimi rozloučili na autobusovém nádraží. Již se nemůžeme dočkat, až se s nimi na jaře zase uvidíme, tentokrát u nich na Slovensku.
Vystavěl M., 8. B

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »