Výlet za poznáním zříceniny hradu Lichnice

Dne 12. října 2023 byl posledním dnem, který jsme mohli strávit s našimi slovenskými kamarády. V tento den byl naplánovaný výlet na zříceninu hradu Lichnice, která je zajímavou památkou nedaleko Třemošnice. Tentokrát jsme měli sraz na náměstí v 7:50 hodin. Naše cesta vedla nejdříve k legendárnímu Žižkovu dubu v Podhradí u Třemošnice. Je to památný strom, který patří mezi nejmohutnější duby v České republice. O tomto dubu nám na místě povyprávěl pár nejdůležitějších informací pan učitel Kučera. A co následovalo potom? Již zmíněná návštěva zříceniny hradu Lichnice. U vstupu nás již očekávala paní Ivana Matyková, správkyně objektu (kastelánka). Poutavým povídáním nás přenesla do minulosti a seznámila nás s historií hradu Lichnice a také s pověstí o panně Miladě. Po vyprávění jsme navštívili tamní sklepení, kde na nás vykukovali netopýři. Po prohlídce hradu jsme ještě vystoupali na místní rozhlednu Milada, abychom si prohlédli krajinu Železných hor. Konec výletu jsme si zpříjemnili v místní hospůdce, kde jsme si zakoupili zmrzlinu a lahodnou bezinkovou limonádu. Celý den jsme zakončili vydatným obědem ve školní jídelně. Následoval odchod dětí se slovenskými kamarády do rodin a ve 14:00 hodin jsme se s nimi rozloučili na autobusovém nádraží. Již se nemůžeme dočkat, až se s nimi na jaře zase uvidíme, tentokrát u nich na Slovensku.
Vystavěl M., 8. B

Další příspěvky

Ze života školy

Den Země v Cemexu Prachovice

V pondělí 8. dubna se žáci obou sedmých tříd spolu se svými učitelkami vydali autobusem do cementárny Cemex v nedalekých Prachovicích. Spolu s námi dorazily na místo i jiné školy z okolí. Celý

Celý článek »
Ze života školy

Zápis do školy

První dubnový týden byl pro budoucí prvňáčky plný zážitků. V úterý po Velikonocích se v doprovodu svých učitelek vypravili do školy, aby se podívali, co je v první třídě čeká, a aby se

Celý článek »