Česko – slovenská exkurze do Prahy

Ve středu 11. 10. jsme společně s našimi slovenskými kamarády, kteří přijeli do Třemošnice na výměnný pobyt, zavítali do české metropole. Cesta byla zdlouhavá, ale vyplatila se. Po příjezdu do Prahy jsme vyrazili na stanici metra a pak se vypravili na rozhlednu Petřín. Výhled z rozhledny byl nádherný. Měli jsme před sebou Prahu jako na dlani. Následně jsme navštívili zrcadlové bludiště. Odtud jsme pokračovali pěšky na Pražský hrad. Zde jsme byli svědky výměny stráže, která všechny velmi zaujala. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o Pražském hradě od našeho pana učitele Kučery. Také jsme zavítali do Katedrály sv. Víta. Když jsme vstoupili dovnitř, byli jsme ohromeni tou krásou. Opět jsme získali množství informací o katedrále i o tom, jak probíhala stavba. Pak jsme zamířili ke Karlovu mostu. Cestou jsme navštívili botanickou zahradu. Viděli jsme zde spoustu nádherných ryb a zajímavých květin. Před prohlídkou Karlova mostu nám pan učitel sdělil spoustu zajímavostí o zdejších sochách. Všude posedávali či postávali malíři a další umělci. Odtud jsme si prohlédli Vltavu a lodě, které po ní pluly. Další zastávkou byla Prašná brána, o které jsme slyšeli také mnoho informací. Závěrem jsme ještě dorazili na Staroměstské náměstí, abychom si prohlédli místní orloj. Po celém dni nám pořádně vyhládlo, a proto jsme šli do Palladia občerstvit se. Celá exkurze byla nezapomenutelná. Děkujeme.

Chamrád D., 8. B

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »