Zápis žáků do 1. ročníku

Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2023/2024 se v naší škole uskutečnil dne 13. dubna 2023.

Zápis je velkou událostí v životě každého dítěte, a proto i zápis v naší škole probíhal ve slavnostní atmosféře. Prostředí jsme upravili tak, aby se v něm děti cítily co nejlépe. V přízemí školy budoucí prvňáčky přivítaly pohádkové bytosti (žáci 6.B) pod vedením paní učitelky D.Štolfové, které je doprovodily na místo zápisu.

Paní učitelky E.Čermáková, L.Kučerová a Š.Skupová si s dětmi povídaly nad obrázky. Děti recitovaly básně, zpívaly písně a přitom byla sledována kvalita mluveného projevu. Při kresbě obrázku sledovaly paní učitelky lateritu a správné držení pastelky. Během rozhovoru byla zjišťována znalost barev, základních geometrických tvarů atd. Vše sledovaly i paní učitelky H.Holendová a E.Lehká z mateřské školy, které se přišly na své svěřence podívat a povzbudit je. Rodiče vyplňovali nezbytné dokumenty a obdrželi informace o provozu školy od paní učitelky M.Holubové, I.Šebelové a E.Štolfové. Paní učitelka R.Čermáková jako výchovný poradce řešila s některými rodiči případný zájem o odklad školní docházky. Na celý průběh zápisu dohlížel pan ředitel L.Marek.

Po zvládnutí zadaných úkolů si děti vybraly připravené dárky, které vyrobili naši žáci. Největší odměnou pro všechny byly rozzářené oči budoucích prvňáčků.

K zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2023/2024 se dostavilo 44 dětí.

Mgr. Marcela Holubová

Další příspěvky

Ze života školy

Den Země v Cemexu Prachovice

V pondělí 8. dubna se žáci obou sedmých tříd spolu se svými učitelkami vydali autobusem do cementárny Cemex v nedalekých Prachovicích. Spolu s námi dorazily na místo i jiné školy z okolí. Celý

Celý článek »
Ze života školy

Zápis do školy

První dubnový týden byl pro budoucí prvňáčky plný zážitků. V úterý po Velikonocích se v doprovodu svých učitelek vypravili do školy, aby se podívali, co je v první třídě čeká, a aby se

Celý článek »