Zápis žáků do 1. ročníku

Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2023/2024 se v naší škole uskutečnil dne 13. dubna 2023.

Zápis je velkou událostí v životě každého dítěte, a proto i zápis v naší škole probíhal ve slavnostní atmosféře. Prostředí jsme upravili tak, aby se v něm děti cítily co nejlépe. V přízemí školy budoucí prvňáčky přivítaly pohádkové bytosti (žáci 6.B) pod vedením paní učitelky D.Štolfové, které je doprovodily na místo zápisu.

Paní učitelky E.Čermáková, L.Kučerová a Š.Skupová si s dětmi povídaly nad obrázky. Děti recitovaly básně, zpívaly písně a přitom byla sledována kvalita mluveného projevu. Při kresbě obrázku sledovaly paní učitelky lateritu a správné držení pastelky. Během rozhovoru byla zjišťována znalost barev, základních geometrických tvarů atd. Vše sledovaly i paní učitelky H.Holendová a E.Lehká z mateřské školy, které se přišly na své svěřence podívat a povzbudit je. Rodiče vyplňovali nezbytné dokumenty a obdrželi informace o provozu školy od paní učitelky M.Holubové, I.Šebelové a E.Štolfové. Paní učitelka R.Čermáková jako výchovný poradce řešila s některými rodiči případný zájem o odklad školní docházky. Na celý průběh zápisu dohlížel pan ředitel L.Marek.

Po zvládnutí zadaných úkolů si děti vybraly připravené dárky, které vyrobili naši žáci. Největší odměnou pro všechny byly rozzářené oči budoucích prvňáčků.

K zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2023/2024 se dostavilo 44 dětí.

Mgr. Marcela Holubová

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »