Den Země Cemex Prachovice

Ve středu 12.4.2023 se konal v areálu společnosti Cemex Prachovice Den Země, uspořádaný pro žáky základních škol z okolí. Sedmáci z obou tříd ZŠ Třemošnice se této akce také zúčastnili. Po příjezdu jsme dostali malou pozornost od společnosti Cemex. Pak jsme se začali seznamovat s různými aktivitami, které řídili pracovníci Ekocentra Paleta Pardubice. Učili jsme se třeba vyrábět svíčky nebo papír, také jsme se seznámili se základy tkalcovské techniky. Venku jsme společně zasadili strom, prošli si naučnou stezku, nebo si připomněli, jak bezchybně třídit odpadky. Na závěr jsme si vyzkoušeli aktivity prověřující spolupráci v kolektivu. Celá akce se především díky příznivému počasí a perfektní organizaci ze strany pořadatele velmi vydařila. Z Prachovic jsme odjížděli spokojeni, že jsme se něčemu novému přiučili, a těšíme se na další exkurzi.

David Chamrád, 7. B

Další příspěvky

Ze života školy

První školní výlet

Prvňáčci se dočkali hezkého počasí a vyjeli na školní výlet do Herolandu. Celý areál měly děti pro sebe a s nadšením si vše užily. třídy 1.A a 1.B

Celý článek »
Uncategorized

Projektový den

Ve středu 17. 5. 2023 se na druhém stupni základní školy uskutečnil projektový den „Naše město“. Šestý ročník v rámci projektu zpracovával témata městský úřad, knihovna, informační centrum, galerie. Dozvěděli

Celý článek »