Den Země Cemex Prachovice

Ve středu 12.4.2023 se konal v areálu společnosti Cemex Prachovice Den Země, uspořádaný pro žáky základních škol z okolí. Sedmáci z obou tříd ZŠ Třemošnice se této akce také zúčastnili. Po příjezdu jsme dostali malou pozornost od společnosti Cemex. Pak jsme se začali seznamovat s různými aktivitami, které řídili pracovníci Ekocentra Paleta Pardubice. Učili jsme se třeba vyrábět svíčky nebo papír, také jsme se seznámili se základy tkalcovské techniky. Venku jsme společně zasadili strom, prošli si naučnou stezku, nebo si připomněli, jak bezchybně třídit odpadky. Na závěr jsme si vyzkoušeli aktivity prověřující spolupráci v kolektivu. Celá akce se především díky příznivému počasí a perfektní organizaci ze strany pořadatele velmi vydařila. Z Prachovic jsme odjížděli spokojeni, že jsme se něčemu novému přiučili, a těšíme se na další exkurzi.

David Chamrád, 7. B

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »