Den Země Cemex Prachovice

Ve středu 12.4.2023 se konal v areálu společnosti Cemex Prachovice Den Země, uspořádaný pro žáky základních škol z okolí. Sedmáci z obou tříd ZŠ Třemošnice se této akce také zúčastnili. Po příjezdu jsme dostali malou pozornost od společnosti Cemex. Pak jsme se začali seznamovat s různými aktivitami, které řídili pracovníci Ekocentra Paleta Pardubice. Učili jsme se třeba vyrábět svíčky nebo papír, také jsme se seznámili se základy tkalcovské techniky. Venku jsme společně zasadili strom, prošli si naučnou stezku, nebo si připomněli, jak bezchybně třídit odpadky. Na závěr jsme si vyzkoušeli aktivity prověřující spolupráci v kolektivu. Celá akce se především díky příznivému počasí a perfektní organizaci ze strany pořadatele velmi vydařila. Z Prachovic jsme odjížděli spokojeni, že jsme se něčemu novému přiučili, a těšíme se na další exkurzi.

David Chamrád, 7. B

Další příspěvky

Ze života školy

Hudební vystoupení skupiny Réva

V úterý 20. 2. 2024 zavítala do místního kulturního domu moravská hudební skupina Réva. Spolu se všemi žáky ZŠ Třemošnice jsme se vydali na připravený koncert. Byli jsme natěšení na

Celý článek »
Ze života školy

Návštěva divadla v Chrudimi

V úterý 20. února vyrazili žáci obou osmých tříd do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Zde se konalo představení s názvem Z povídek malostranských, které bylo na motivy díla Jana

Celý článek »
Ze života školy

Mistrovství světa v biatlonu

Dne 15. února jsme se spolu s dalšími přihlášenými zájemci ze ZŠ Třemošnice vydali na mistrovství světa v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Jakmile si nás pan

Celý článek »