Bubnování

V úterý 21. května naši školu navštívil zajímavý pan Zdeněk, který s sebou přivezl mnoho hudebních nástrojů. Mezi nimi byly hlavně dřevěné bubny. Ty byly ve školní tělocvičně rozestavěné do velkého kruhu. Po příchodu jsme se všichni nemohli dočkat, až si budeme moct zabubnovat. Bubnů bylo asi šedesát, každý byl jinak veliký, jinak barevný, každý měl na sobě různé obrázky. Mohli jsme se tedy postavit k takovému, který nám byl nejmilejší. Než se ale začalo s bubnováním, museli jsme si spolu se Zdeňkem protáhnout svá těla a rozcvičit se. Pak už jsme usedli za své bubny. Chvíli jsme bubnovali do rytmu písniček, které Zdeněk zpíval a hrál. Pak jsme zkoušeli takový bubnovací řetěz podle rytmického pravidla. Abychom si od bubnování odpočinuli, usedli jsme blíž ke Zdeňkovi a ten nám ukázal některé jiné hudební nástroje. Přivezl i netradiční nástroj didgeridoo. Na ten nám zahrál a pověděl o něm spoustu zajímavých informací. Také všem dokázal, že se dá hrát třeba na tři nástroje najednou. Doprovázel se na buben, kytaru i didgeridoo zároveň. Na rozloučenou jsme si spolu ještě v kruhu zabubnovali, což sloužilo jako doprovod populárních písní. Celé hudební představení se nám líbilo.
Petr Klepetko, 8. B