Olympiáda z českého jazyka

V úterý 4. dubna 2023 se na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se celkem 30 žáků z 8. – 9. ročníků základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Základní školu Třemošnice reprezentovaly Daniela Palečková a Julie Šmídlová, obě ze třídy 8. A. Účastníci měli vypracovat během časového rozpětí 120 minut gramatickou část a slohovou práci na zadané téma. Soutěžící mohli získat maximálně 40 bodů. Daniela Palečková se s celkovými 29 body umístila na 7. místě, Julie Šmídlová skončila na děleném 15. – 17. místě s 24 body. Oběma dívkám gratulujeme k úžasnému výsledku v tak silné konkurenci a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Kateřina Zumpfová

Další příspěvky

Ze života školy

Den Země v Cemexu Prachovice

V pondělí 8. dubna se žáci obou sedmých tříd spolu se svými učitelkami vydali autobusem do cementárny Cemex v nedalekých Prachovicích. Spolu s námi dorazily na místo i jiné školy z okolí. Celý

Celý článek »
Ze života školy

Zápis do školy

První dubnový týden byl pro budoucí prvňáčky plný zážitků. V úterý po Velikonocích se v doprovodu svých učitelek vypravili do školy, aby se podívali, co je v první třídě čeká, a aby se

Celý článek »