Olympiáda z českého jazyka

V úterý 4. dubna 2023 se na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se celkem 30 žáků z 8. – 9. ročníků základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Základní školu Třemošnice reprezentovaly Daniela Palečková a Julie Šmídlová, obě ze třídy 8. A. Účastníci měli vypracovat během časového rozpětí 120 minut gramatickou část a slohovou práci na zadané téma. Soutěžící mohli získat maximálně 40 bodů. Daniela Palečková se s celkovými 29 body umístila na 7. místě, Julie Šmídlová skončila na děleném 15. – 17. místě s 24 body. Oběma dívkám gratulujeme k úžasnému výsledku v tak silné konkurenci a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Kateřina Zumpfová

Další příspěvky

Ze života školy

První školní výlet

Prvňáčci se dočkali hezkého počasí a vyjeli na školní výlet do Herolandu. Celý areál měly děti pro sebe a s nadšením si vše užily. třídy 1.A a 1.B

Celý článek »
Uncategorized

Projektový den

Ve středu 17. 5. 2023 se na druhém stupni základní školy uskutečnil projektový den „Naše město“. Šestý ročník v rámci projektu zpracovával témata městský úřad, knihovna, informační centrum, galerie. Dozvěděli

Celý článek »