Olympiáda z českého jazyka

V úterý 4. dubna 2023 se na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se celkem 30 žáků z 8. – 9. ročníků základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Základní školu Třemošnice reprezentovaly Daniela Palečková a Julie Šmídlová, obě ze třídy 8. A. Účastníci měli vypracovat během časového rozpětí 120 minut gramatickou část a slohovou práci na zadané téma. Soutěžící mohli získat maximálně 40 bodů. Daniela Palečková se s celkovými 29 body umístila na 7. místě, Julie Šmídlová skončila na děleném 15. – 17. místě s 24 body. Oběma dívkám gratulujeme k úžasnému výsledku v tak silné konkurenci a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Kateřina Zumpfová

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »