Olympiáda z českého jazyka

V úterý 4. dubna 2023 se na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se celkem 30 žáků z 8. – 9. ročníků základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Základní školu Třemošnice reprezentovaly Daniela Palečková a Julie Šmídlová, obě ze třídy 8. A. Účastníci měli vypracovat během časového rozpětí 120 minut gramatickou část a slohovou práci na zadané téma. Soutěžící mohli získat maximálně 40 bodů. Daniela Palečková se s celkovými 29 body umístila na 7. místě, Julie Šmídlová skončila na děleném 15. – 17. místě s 24 body. Oběma dívkám gratulujeme k úžasnému výsledku v tak silné konkurenci a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Kateřina Zumpfová

Další příspěvky

Ze života školy

Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem

Celý článek »
Ze života školy

Chemické experimenty

Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí

Celý článek »
Ze života družiny

Podzim v naší družině

V září jsme očesali slaďoučká jablíčka. Poslední vlaštovce jsme popřáli šťastnou cestu do teplých krajin. Zhotovili jsme podzimní plody: žaludy, také jedlé i nejedlé houby. Ježek si odnesl své zásoby na

Celý článek »