Exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

V úterý se žáci obou osmých tříd vydali do Prahy, aby navštívili Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR. Sešli jsme se v sedm ráno na místním vlakovém nádraží. S přestupem v Čáslavi jsme krátce před devátou hodinou dorazili do Prahy, odkud jsme pokračovali metrem a následně pěšky. Před budovou Poslanecké sněmovny nás vřele přivítal pan poslanec Havránek a jeho asistent. Nejprve nám pan Havránek poutavě vyprávěl o svém životě, kariéře a pracovní náplni každého politika. Pak musel z pracovních důvodů odejít. Po zhlédnutí krátkého videa týkajícího se historie a současnosti Poslanecké sněmovny jsme v prohlídce budovy pokračovali pod vedením asistenta pana poslance. Prohlédli jsme si portréty všech prezidentů a spletitými chodbami jsme se dostali až do samotného zasedacího sálu. Podle štítků na stolech jsme mohli vidět, odkud daný poslanec či ministr hlasuje o schválení různých zákonů. Pan asistent nám na všechny naše všetečné dotazy ochotně odpovídal. Na závěr od něj vítěz kvízových otázek dostal milý dárek v podobě knihy. Domů jsme se vraceli zmoženi horkým počasím, ale obohaceni o nové informace.
žáci 8. ročníku

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »