Školní futsalová liga 7

V úterý 22. října 2022 se v tělocvičně ZŠ Třemošnice konal turnaj ve futsalu. Na ten dorazila tři mužstva žáků sedmých tříd z celkových čtyř vylosovaných. Zúčastnili se žáci ZŠ Třemošnice, ZŠ Hlinsko a ZŠ Pardubice. Po příjezdu se daná mužstva začala převlékat a následně rozcvičovat. Poté rozhodčí seznámil všechny účastníky s pravidly a pořadí utkání. První zápas probíhal velmi svižně a energicky. První poločas Třemošnice sice dlouho vzdorovala silným Pardubicím, ale nakonec prohrávala 0:1. V druhém poločas bylo vidět, že třemošnickým hráčům dochází síly, a tak nakonec podlehli silnému soupeři 1:5. Jediný gól vstřelil Dominik Klusák. Po tomto zápase následovalo utkání Pardubic proti Hlinsku. Hráči Pardubic zvítězili 6:2, čímž si zajistili postup do dalšího kola futsalového turnaje. Poté následoval náš zápas proti Hlinsku. První poločas skončil 5:0 pro domácí tým, který už si myslel, že postoupí dál. Po začátku druhého poločasu byl zfaulován hlinský hráč. Rozhodčí nařídil penaltu, ta byla následně proměněna. Tím se hlinský tým znovu nastartoval a znervóznil nás. Pak začaly padat góly. Hlinsko otočilo zápas na 6:5. Následně jsme nedokázali vyrovnat skóre a prohráli jsme. Po tomto nezdařeném zápase byli třemošničtí hráči velmi zklamaní. Střelci v druhém zápasu byli Lukáš Novotný se třemi góly, Michal Tyller a David Handlíř – každý s jedním gólem.

Dominik Devera, Patrik Charvát, Lukáš Novotný, 7.