Nocování ve stanech

Závěr letošního školního roku si žáci i učitelé obou sedmých tříd patřičně zpestřili. Rozhodli jsme se, že noc z pondělí 26. 6. na úterý 27. 6. strávíme v areálu základní školy ve stanech. Všichni jsme se sešli v 17 hodin. Hned potom jsme si vybrali místo, kde budeme nocovat. Za tělocvičnou na travnatém prostoru jsme začali stavět své noční přístřeší. Práce to byla místy krkolomná. Někdo zvládl svůj stan postavit hned, jiným trvala tato činnost déle. Nakonec se s tím všichni statečně poprali a zanedlouho jsme měli nocleh nachystaný. Pak jsme začali chystat oheň na opékání špekáčků. Někteří si také zahráli fotbal nebo volejbal. Kdo nechtěl povečeřet špekáček, objednal si pizzu. U ohně jsme si povídali a zpívali. Po setmění a nezbytně nutné očistě těla jsme se začali ukládat ke spánku. Trvalo dlouho, než se nám podařilo usnout, stany totiž nejsou zvukotěsné. Nakonec zakročili učitelé a my utichli. S ranním rozbřeskem jsme se postupně probouzeli, balili své věci a odcházeli do třídy na snídani. V noci trochu pršelo, a tak jsme stany skládali až po desáté hodině dopolední. Ve třídě jsme si o nočních zážitcích ještě dlouze vypravovali. Snad si příští rok vše zopakujeme.

žáci sedmých tříd

Další příspěvky

Ze života školy

Děti v dopravě

Žáci 2. B se v pátek 15. září 2023 zúčastnili projektového dne „Děti v dopravě“, který se nesl v duchu zelené barvy. Společně se vydali na dopravní hřiště, povídali si o bezpečnosti na

Celý článek »
Ze života školy

Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B

Celý článek »