Školní výlet Žďár nad Sázavou

Ve středu 7. června vyrazili žáci obou sedmých tříd společně na školní výlet. Cílem bylo seznámit se s okolím Žďáru nad Sázavou. Nejprve nás autobus dovezl do Žďáru nad Sázavou, odkud jsme pěšky vystoupali na Zelenou horu. Zde jsme si prohlédli poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Paní učitelka Zumpfová nám o něm pověděla spoustu zajímavostí. Potom jsme se v jeho okolí posadili a ve dvojicích jsme vyplnili na mobilních telefonech krátký kvíz, který prověřil naše znalosti o této památce UNESCO. Když jsme si vše prohlédli, sešli jsme dolů, kde jsme si v místní cukrárně dali něco dobrého na zub. Po chvilce jsme pokračovali autobusem do nedaleké vesnice Škrdlovice, kde jsme měli možnost vidět, jak lze postavit kostel v moderním stylu. Potom už jsme pokračovali pěšky k rybníku Velké Dářko. Zde nás zase pan učitel Čermák obohatil o spoustu zajímavostí týkajících se tohoto vodního díla. Část tohoto rybníku jsme obešli po naučné stezce. Celý výlet se díky pěknému počasí velmi povedl.

                                                                                              žáci 7. A a 7. B

Další příspěvky

Ze života školy

Hudební vystoupení skupiny Réva

V úterý 20. 2. 2024 zavítala do místního kulturního domu moravská hudební skupina Réva. Spolu se všemi žáky ZŠ Třemošnice jsme se vydali na připravený koncert. Byli jsme natěšení na

Celý článek »
Ze života školy

Návštěva divadla v Chrudimi

V úterý 20. února vyrazili žáci obou osmých tříd do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Zde se konalo představení s názvem Z povídek malostranských, které bylo na motivy díla Jana

Celý článek »
Ze života školy

Mistrovství světa v biatlonu

Dne 15. února jsme se spolu s dalšími přihlášenými zájemci ze ZŠ Třemošnice vydali na mistrovství světa v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Jakmile si nás pan

Celý článek »