Školní výlet Žďár nad Sázavou

Ve středu 7. června vyrazili žáci obou sedmých tříd společně na školní výlet. Cílem bylo seznámit se s okolím Žďáru nad Sázavou. Nejprve nás autobus dovezl do Žďáru nad Sázavou, odkud jsme pěšky vystoupali na Zelenou horu. Zde jsme si prohlédli poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Paní učitelka Zumpfová nám o něm pověděla spoustu zajímavostí. Potom jsme se v jeho okolí posadili a ve dvojicích jsme vyplnili na mobilních telefonech krátký kvíz, který prověřil naše znalosti o této památce UNESCO. Když jsme si vše prohlédli, sešli jsme dolů, kde jsme si v místní cukrárně dali něco dobrého na zub. Po chvilce jsme pokračovali autobusem do nedaleké vesnice Škrdlovice, kde jsme měli možnost vidět, jak lze postavit kostel v moderním stylu. Potom už jsme pokračovali pěšky k rybníku Velké Dářko. Zde nás zase pan učitel Čermák obohatil o spoustu zajímavostí týkajících se tohoto vodního díla. Část tohoto rybníku jsme obešli po naučné stezce. Celý výlet se díky pěknému počasí velmi povedl.

                                                                                              žáci 7. A a 7. B

Další příspěvky

Ze života školy

Děti v dopravě

Žáci 2. B se v pátek 15. září 2023 zúčastnili projektového dne „Děti v dopravě“, který se nesl v duchu zelené barvy. Společně se vydali na dopravní hřiště, povídali si o bezpečnosti na

Celý článek »
Ze života školy

Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B

Celý článek »