Školní výlet Žďár nad Sázavou

Ve středu 7. června vyrazili žáci obou sedmých tříd společně na školní výlet. Cílem bylo seznámit se s okolím Žďáru nad Sázavou. Nejprve nás autobus dovezl do Žďáru nad Sázavou, odkud jsme pěšky vystoupali na Zelenou horu. Zde jsme si prohlédli poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Paní učitelka Zumpfová nám o něm pověděla spoustu zajímavostí. Potom jsme se v jeho okolí posadili a ve dvojicích jsme vyplnili na mobilních telefonech krátký kvíz, který prověřil naše znalosti o této památce UNESCO. Když jsme si vše prohlédli, sešli jsme dolů, kde jsme si v místní cukrárně dali něco dobrého na zub. Po chvilce jsme pokračovali autobusem do nedaleké vesnice Škrdlovice, kde jsme měli možnost vidět, jak lze postavit kostel v moderním stylu. Potom už jsme pokračovali pěšky k rybníku Velké Dářko. Zde nás zase pan učitel Čermák obohatil o spoustu zajímavostí týkajících se tohoto vodního díla. Část tohoto rybníku jsme obešli po naučné stezce. Celý výlet se díky pěknému počasí velmi povedl.

                                                                                              žáci 7. A a 7. B

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »