Přijímací řízení na střední školy

V letošním školním roce si naši žáci devátých ročníků poprvé vyzkoušeli změny v organizaci přijímacího řízení. Ty především spočívaly v digitalizaci přes informační systém DiPSy a volby třech přihlášek do oborů vzdělávání, které si žáci seřadili podle vlastních priorit.

Digitalizace urychlila proces přijímání, usnadnila dostupnost informací a přihlášky bylo možné podat elektronicky.

Ve dnech 12. a 15. dubna napsali uchazeči pro obory zakončené maturitní zkouškou jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a z matematiky.

Výsledky prvního kola přijímacího řízení byly zveřejněny ve středu 15. května. Pro všechny naše vycházející žáky tím celé řízení skončilo, neboť se dostali na své zvolené obory vzdělávání středních škol hned v tomto prvním kole. Celkem 61 % žáků bylo přijato na obor střední školy, který si podle svých priorit zvolili na prvním místě.

Všem našim vycházejícím žákům gratulujeme a přejeme v dalším studiu na středních školách hodně úspěchů.

Mgr. Jana Lilková; ZŠ Třemošnice

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »