Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem a to už byl pro některé velký zážitek. Další vzrušení nastalo, když si mnozí z nich poprvé obuli brusle a vyjeli na kluzký led. Prvňáčků bylo dvakrát víc než jejich průvodců – patronů z projektu Malí i velcí, všichni na jedné lodi. Ti však svou roli dobře zvládli. Malým bruslařům nejdříve pomohli zavázat brusle, potom jim na ledě přivezli pomocné hrazdičky jako oporu. Bruslili s nimi, a když to bylo potřeba, pomáhali jim postavit se na nohy. Nakonec se všichni posilnili svačinou a vrátili se do školy. Druhý den pak prvňáčci dostali od páťáků medaile za statečnost. Na nich byla vyražena jména dětí a školní rok 2023-24. Vyrobili je žáci z 8. a 9. tříd na 3D tiskárně. Byl to úžasný zážitek a všem „velkým“ spolužákům z 5. A i z 8. a 9. tříd děkujeme.

E. Čermáková a děti z 1.A

Další příspěvky

Ze života školy

Exkurze do společnosti KOVOLIS HEDVIKOV

V pondělí 25. května jsme se v rámci odpolední výuky zúčastnili exkurze ve společnosti KOVOLIS HEDVIKOV v Třemošnici. Po příchodu k hlavní bráně areálu jsme obdrželi ochranné brýle a reflexní

Celý článek »
Ze života družiny

Dětský den

V pátek 29. května připravily školní družiny pro děti tradiční oslavu Dětského dne. Díky krásnému počasí mohly všechny aktivity probíhat venku a děti se s nadšením pustily do plnění připravených

Celý článek »
Ze života školy

Florbalový turnaj na naší škole

V úterý 26. května se v naší tělocvičně uskutečnil florbalový turnaj pro žáky 2. stupně. O tuto oblíbenou sportovní hru byl mezi žáky velký zájem, a proto naši školu reprezentovala

Celý článek »