Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem a to už byl pro některé velký zážitek. Další vzrušení nastalo, když si mnozí z nich poprvé obuli brusle a vyjeli na kluzký led. Prvňáčků bylo dvakrát víc než jejich průvodců – patronů z projektu Malí i velcí, všichni na jedné lodi. Ti však svou roli dobře zvládli. Malým bruslařům nejdříve pomohli zavázat brusle, potom jim na ledě přivezli pomocné hrazdičky jako oporu. Bruslili s nimi, a když to bylo potřeba, pomáhali jim postavit se na nohy. Nakonec se všichni posilnili svačinou a vrátili se do školy. Druhý den pak prvňáčci dostali od páťáků medaile za statečnost. Na nich byla vyražena jména dětí a školní rok 2023-24. Vyrobili je žáci z 8. a 9. tříd na 3D tiskárně. Byl to úžasný zážitek a všem „velkým“ spolužákům z 5. A i z 8. a 9. tříd děkujeme.

E. Čermáková a děti z 1.A

Další příspěvky

Ze života školy

Hudební vystoupení skupiny Réva

V úterý 20. 2. 2024 zavítala do místního kulturního domu moravská hudební skupina Réva. Spolu se všemi žáky ZŠ Třemošnice jsme se vydali na připravený koncert. Byli jsme natěšení na

Celý článek »
Ze života školy

Návštěva divadla v Chrudimi

V úterý 20. února vyrazili žáci obou osmých tříd do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Zde se konalo představení s názvem Z povídek malostranských, které bylo na motivy díla Jana

Celý článek »
Ze života školy

Mistrovství světa v biatlonu

Dne 15. února jsme se spolu s dalšími přihlášenými zájemci ze ZŠ Třemošnice vydali na mistrovství světa v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Jakmile si nás pan

Celý článek »