Prvňáčci na ledě

Ve čtvrtek 16. listopadu se děti z 1. A spolu se svými staršími kamarády z 5. A vypravily do Čáslavi na zimní stadion. Všichni za doprovodu svých učitelek jeli vlakem a to už byl pro některé velký zážitek. Další vzrušení nastalo, když si mnozí z nich poprvé obuli brusle a vyjeli na kluzký led. Prvňáčků bylo dvakrát víc než jejich průvodců – patronů z projektu Malí i velcí, všichni na jedné lodi. Ti však svou roli dobře zvládli. Malým bruslařům nejdříve pomohli zavázat brusle, potom jim na ledě přivezli pomocné hrazdičky jako oporu. Bruslili s nimi, a když to bylo potřeba, pomáhali jim postavit se na nohy. Nakonec se všichni posilnili svačinou a vrátili se do školy. Druhý den pak prvňáčci dostali od páťáků medaile za statečnost. Na nich byla vyražena jména dětí a školní rok 2023-24. Vyrobili je žáci z 8. a 9. tříd na 3D tiskárně. Byl to úžasný zážitek a všem „velkým“ spolužákům z 5. A i z 8. a 9. tříd děkujeme.

E. Čermáková a děti z 1.A

Další příspěvky

Uncategorized

Výlet na Kraskov

V úterý 18. června se žáci šestého ročníku v rámci projektu „Ekohlídky“ vydali na procházku po okolí. Ve třídě jsme si nejprve celou trasu naplánovali. Šli jsme kolem místního domova

Celý článek »