Chemie je pro nás osmáky nový vyučovací předmět. Pro mnohé se stal také jednou z nejoblíbenějších hodin. Provádíme různé pokusy, jako je třeba výroba modelu atomu, nebo také individuální domácí bádání, kdy jsme zkoušeli vyrobit krystal. Mezi pokusy patří i ten, který jsme prováděli v chemické laboratoři. První nás měl naučit uvědomit si, jaké máme typy směsí. Ve zkumavkách jsme smíchali vodu s jinými látkami a poté jsme pozorovali, co se stane. Použili jsme například rozdrcenou křídu, namletou kávu, olej a sůl. Některé látky se smíchaly do stejnorodých směsí, ve kterých nešly jednotlivé složky rozlišit, naopak v jiných jsme viděli různorodost. Dalším experimentem byla výroba modelu atomu. Ta spočívala v tom, že jsme měli z drátků vytvořit kolečka. Na ně pak bylo třeba přidávat kuličky modelíny, které symbolizovaly neutrony, protony a elektrony. Model byl vyroben proto, abychom viděli, co se nachází uvnitř tak miniaturní částice, jakou je atom. Hodiny chemie strávené v chemické laboratoři nás zkrátka baví!
Chamrád D., 8. B

Ze života školy
Olympiáda v lehkoatletickém čtyřboji
Ve středu 10. června se na fotbalovém stadionu v Třemošnici uskutečnil 2. ročník Olympiády v lehkoatletickém čtyřboji. Soutěže se zúčastnili žáci ze ZŠ Třemošnice, ZŠ Ronov nad Doubravou a ZŠ

