Sportovní den na prvním stupni

V úterý 27. června se konal dlouho očekávaný projektový den pro celý první stupeň naší školy. Letošní sportovní akci pro mladší žáky zorganizovali žáci 9. ročníku.

Víkend před samotným sportovním dnem jsme s napětím sledovali předpověď počasí, která nás nechávala na vážkách doslova do posledních hodin, jelikož příznivé podmínky byly alfou i omegou pro hladký průběh celého dopoledne. Pro jistotu byla připravená „mokrá varianta“ sportovního klání. V úterý ráno jsme s nadšením mohli konstatovat, že 9 stupňů nad nulou a bez deště je ideální počasí.

Odstartovali jsme přesně v 7:25 hodin. Na jednotlivých stanovištích jsme se postupně všichni vystřídali v 8 disciplínách pod vedením svých třídních učitelů a asistentů pedagoga. Před plněním disciplín bylo rozcvičení, vysvětlení a praktická ukázka správnosti provedení. Při té nejtěžší nás povzbuzoval klaun, tím pádem byl běh na 500 m hračka.

Poděkování patří třídním učitelům a jejich asistentkám za pomoc dětem, vzorné dodržování časového harmonogramu dne a důsledný dohled na bezpečnost všech žáků.

Žáci 9. ročníku byli ukázkovým příkladem a možná i vzorem pro mladší spolužáky.

Sportu zdar!

Martina Horní

Další příspěvky

Ze života školy

Den Země v Cemexu Prachovice

V pondělí 8. dubna se žáci obou sedmých tříd spolu se svými učitelkami vydali autobusem do cementárny Cemex v nedalekých Prachovicích. Spolu s námi dorazily na místo i jiné školy z okolí. Celý

Celý článek »
Ze života školy

Zápis do školy

První dubnový týden byl pro budoucí prvňáčky plný zážitků. V úterý po Velikonocích se v doprovodu svých učitelek vypravili do školy, aby se podívali, co je v první třídě čeká, a aby se

Celý článek »