Sportovní den na prvním stupni

V úterý 27. června se konal dlouho očekávaný projektový den pro celý první stupeň naší školy. Letošní sportovní akci pro mladší žáky zorganizovali žáci 9. ročníku.

Víkend před samotným sportovním dnem jsme s napětím sledovali předpověď počasí, která nás nechávala na vážkách doslova do posledních hodin, jelikož příznivé podmínky byly alfou i omegou pro hladký průběh celého dopoledne. Pro jistotu byla připravená „mokrá varianta“ sportovního klání. V úterý ráno jsme s nadšením mohli konstatovat, že 9 stupňů nad nulou a bez deště je ideální počasí.

Odstartovali jsme přesně v 7:25 hodin. Na jednotlivých stanovištích jsme se postupně všichni vystřídali v 8 disciplínách pod vedením svých třídních učitelů a asistentů pedagoga. Před plněním disciplín bylo rozcvičení, vysvětlení a praktická ukázka správnosti provedení. Při té nejtěžší nás povzbuzoval klaun, tím pádem byl běh na 500 m hračka.

Poděkování patří třídním učitelům a jejich asistentkám za pomoc dětem, vzorné dodržování časového harmonogramu dne a důsledný dohled na bezpečnost všech žáků.

Žáci 9. ročníku byli ukázkovým příkladem a možná i vzorem pro mladší spolužáky.

Sportu zdar!

Martina Horní

Další příspěvky

Ze života školy

Děti v dopravě

Žáci 2. B se v pátek 15. září 2023 zúčastnili projektového dne „Děti v dopravě“, který se nesl v duchu zelené barvy. Společně se vydali na dopravní hřiště, povídali si o bezpečnosti na

Celý článek »
Ze života školy

Prvňáčci ve škole

V pondělí 4. září usedlo do školních lavic Základní školy Třemošnice 45 nových prvňáčků. Ve třídě 1. A přivítala nové žáčky paní učitelka Eva Čermáková a ve třídě 1. B

Celý článek »