Výlet do Šiklandu

Dne 31. května se žáci 6. B a 2. ročníku vypravili na školní výlet do Šiklandu. Po příjezdu na místo jsme si naše peníze vyměnili za „šikláky“, kterými se zde platilo. Poté jsme šli všichni navštívit indiána a ten nám řekl něco o indiánském životě. Dále jsme měli rozchod, každý chodil ve skupince. Vyzkoušeli jsme si spoustu aktivit, například jsme mohli rýžovat zlato, hledat v písku diamanty, soutěžit o ceny, střílet z luku i ze vzduchovky nebo si koupit nějaký suvenýr. Neváhali jsme také vyzkoušet, jak dlouho se udržíme na elektrickém býkovi, mohli jsme se projet mašinkou nebo se projít strašidelným zrcadlovým bludištěm. Viděli jsme také spoustu zvířat: králíky, lamy, bizona, tygry, kohouta a samozřejmě i koně. Tento den vyvrcholil westernovou show, kde jsme sledovali akrobatické kousky na koních s použitím lasa, biče i pistole. Také jsme zhlédli ukázku tance a běžného dne na divokém západě. Jelikož nám počasí přálo, všichni jsme si výlet velice užili.

Tomišková A., 6. B